Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Świetny start naszych kierowców na Litwie
30 lipca 2018

Świetny start naszych kierowców na Litwie

Znakomicie spisali się zawodnicy Automobilklubu Polski w czwartej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbyła się na Litwie, na torze w miejscowości Vilkyciai.

W Klasie Seicento Cup o zwycięstwo rywalizowali dwaj zawodnicy AP. Tym razem passa zwycięstw Łukasza Grzybowskiego była zagrożona, ale urzędujący mistrz klasy po raz kolejny nie oddał ani jednego biegu. Wygrał trzy kwalifikacje jak również i finał, w którym jednak jak równy z równym walczył z nim Szymon Jabłoński.

Był na tyle blisko, że parę razy „pocałował” jego tylny zderzak, a Grzybowski przez sporą część dystansu musiał praktykować solidną jazdę defensywną, by nie stracić kolejnego z rzędu zwycięstwa.

Ostatecznie Jabłoński stracił do Grzybowskiego pół sekundy, a na podium znalazł się również Mariusz Nowocień.

W klasyfikacji łącznej sezonu zdecydowanie prowadzi Łukasz Grzybowski, a Szymon Jabłoński awansował na trzecie miejsce.

Finał Grupy SuperNational był popisem Pawła Melona z Automobilklubu Polski, który był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem – nie dość, że prowadził od startu do mety, to również osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia. Kierowca BMW znakomicie wykorzystał swój start z pierwszego rzędu i odjechał rywalom tuż po tym jak zapaliły się zielone światła.

Paweł Melon: Lepiej być nie mogło. Tylko o 0,008 sekundy przegrałem pierwszy bieg kwalifikacyjny, ale wszystkie kolejne, łącznie z finałowym wygrałem. Samochód był bezawaryjny, ja jechałem całkiem nieźle, w dodatku pogoda dopisała, więc było naprawdę dobrze. Lubię Litwę, uwielbiam tu przyjeżdżać, zawsze jest tu świetna atmosfera i tor, jakiego w naszym kraju brakuje.

Melon po fatalnym początku sezonu odzyskuje pozycję – w tabeli jest już czwarty.

Finał SuperCars odbył się już wyłącznie wśród kierowców startujących w MPRC, oglądaliśmy więc w pełni krajowy wyścig. Tomasz Kuchar objął prowadzenie i nie oddał go aż do mety. Największych emocji dostarczał pojedynek koło w koło pomiędzy Dariuszem Topolewskim (Volkswagen Polo) oraz Mikołajem Otto (Mitsubishi Lancer RX) z Automobilklubu Polski. Na podium oprócz Kuchara ostatecznie znaleźli się Gagacki oraz Dariusz Topolewski. Mikołaj Otto wywozi z Litwy tyle samo punktów, co rywal (17). W klasyfikacji sezonu zawodnik AP jest trzeci, tracąc dwa punkty do drugiej pozycji.

Kolejna, 5. runda Oponeo MPRC odbędzie się w pierwszy weekend września w Motoparku Toruń.

Fot.: Maciej Niechwiadowicz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button