Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Zabytki
Ślady na Szosie – relacja z imprezy
27 lutego 2017

Ślady na Szosie – relacja z imprezy

Podczas, mamy nadzieję, ostatniego weekendu z najgorszą porą roku, bawiliśmy się na imprezie pt. „Ślady na szosie”. Organizowana przez ekipę Klasyków i Plastików oraz Automobilklub Polski impreza była pierwszym rajdem klasyków w tym sezonie. Ze względu na pogodę dopuszczone były wszystkie samochody, bez względu na rocznik. Niestety prawdziwych zabytków przyjechało niewiele, a najciekawszym wozem okazał się biały Citroen 2CV. Reszta to nowsze wozy z lat 80. i 90. Można wyróżnić Mercedesy W124 i W201, Volvo 240, Mazdę 323, Innocenti Elbę, Forda Fiestę Mk 2, Ładę Niva i 2106, Yugo Koral, Citroena AX i Polskiego Fiata 126p.

Sam rajd był dość prosty, relaksacyjny i typowo niedzielny. Wykorzystano dobrze znany z imprez Automobilklubu Morskiego system podchodów motoryzacyjnych. Zawodnicy otrzymali na starcie plik kopert i kartę drogową. Po otwarciu pierwszej i rozwiązaniu ukrytego w niej rebusu trzeba było wybrać się do Umiastowa po odpowiedź na pytanie rajdowe i podpowiedź którą kopertę należy otworzyć jako następną. Dzięki kolejnym zadaniom odwiedziliśmy jeszcze Zaborów, Kępiaste, Truskawkę, Wiersze, Palmiry, Truskaw i Klaudyn. W każdym z tych miejsc czekały na nas zadania i pytania. W Hornówku i Izabelinie pojechaliśmy nawet fajną choinkę, o od Klaudyna jechaliśmy według prostego itinerera.

Rajd zakończył się pokręconą próbą sportową na Autodromie AP oraz żurkiem w budynku klubowym.

Pomysł motopochodów jest świetny dla tych, którzy nie chcą, lub nie lubią męczyć się z trudnymi zadaniami nawigacyjnymi, ani szukać miliona zdjęć do rozpoznania czy numerków na drzewach. Ślady na szosie były przyjemną, niedzielną przejażdżką. Po prostu. Uważamy, że pomysł chwycił i po paru niewielkich poprawkach na stałe zagości w kalendarzu imprez, jako rajd idealnie łączący łatwy rajd z niedzielną przejażdżką klasykiem.

  Galeria zdjęć

 

23 lutego 2017

Komisja Pojazdów Zabytkowych AP oraz grupa Klasyki i Plastiki zaprasza na zimowy rajd w konwencji kopertowych motopodchodów pt. Ślady na Szosie!

Aktualne informacje: www.facebook.com/events/967522296725344/

Będzie łatwo i przyjemnie, choć nie zabraknie miejsc, w których przydadzą się sprawne myślenie i pomysłowość. Większość zadań na trasie nie będzie wymagała wysiadania z ciepłego samochodu 🙂

Prosimy o zaopatrzenie się w materiały umożliwiające zaplanowanie trasy po okolicach Warszawy (mapa, nawigacja, atlas, coś innego). Specjalnie dla miłośników sportowej jazdy przygotowaliśmy próby sprawnościowe na Autodromie Automobilklubu Polski.

Termin: 26 lutego 2017

Start w Ursusie.

Do udziału dopuszczone zostaną wszystkie samochody niezależnie od rocznika, ale jak zawsze gorąco zapraszamy do przyjazdu pojazdami starszymi i ciekawymi.

ZAPISY
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających:
– potwierdzenie przelewu
– dane kierowcy i pilota
– markę, model i rocznik pojazdu
– numer kontaktowy do załogi
na adres: klasykiplastiki@gmail.com

Wpisowe wynosi 50zł od załogi.
Wpłaty prosimy kierować na konto Automobilklubu Polski:
Bank Millenium – 47 1160 2202 0000 0001 3161 7512
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Ślady na Szosie, nazwiska kierowcy i pilota

Informujemy, że pojazd zgłoszony do imprezy musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe w czasie trwania imprezy, zarówno wobec uczestników, sprzętu jak i osób trzecich. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy. Uczestnicy imprezy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button