Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Motocykle
Reprezentant Automobilklubu Polski w nowych barwach
8 lutego 2017

Reprezentant Automobilklubu Polski w nowych barwach

Reprezentant Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek – dziesięciokrotny motocyklowy mistrz Polski, aktualny mistrz najbardziej prestiżowej klasy Superbike i jedyny polski zawodnik mający na koncie punkty w mistrzostwach świata World Superbike – w sezonie 2017 wystartuje w WMMP i Alpe Adria w barwach ekipy Pazera Racing.

W tym roku Paweł ponownie dosiądzie Yamahy YZF-R1 o mocy ponad 230 KM i będzie walczył o obronę tytułu w Polsce, a także o kolejne zwycięstwa i mistrzostwo europejskiej serii Alpe Adria, w barwach zespołu Pazera Racing.

Paweł Szkopek: W poprzednim sezonie z wielką uwagą przyglądałem się postępom, jakie w szybkim tempie robiła ekipa Pazera Racing i jestem bardzo zadowolony, że będę w tym roku jej częścią . Jestem przekonany, że wspólnie możemy walczyć o tytuły mistrzowskie zarówno w kraju, jak i za granicą. Taki też jest nasz plan. Po tylu latach, szczególnie tak udanym poprzednim sezonie, znam Yamahę R1 jak własną kieszeń, a do tego mogę liczyć na świetnych mechaników, więc nie ma innej opcji; to musi być dla nas bardzo udany sezon. Jednocześnie cieszę się, że będę mógł pomóc w robieniu postępów moim młodszym, zespołowym kolegom, którzy także powinni w tym roku nieźle namieszać na wyścigowych torach.

Marcin Pazera, szef ekipy: Jesteśmy dość młodym zespołem, ale rozwijamy się bardzo szybko, a poprzedni sezon był dla nas bardzo udany, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Paweł Szkopek to ikona polskich wyścigów i zawodnik doskonale znany na światowych torach, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dołączył do nas na sezon 2017. Jesteśmy przekonani, że Paweł nie tylko sam będzie walczył w naszych barwach o kolejny tytuł mistrza Polski, ale także swoim doświadczeniem pomoże zespołowym kolegom i całej ekipie robić jeszcze szybsze postępy.

W sezonie 2017 ekipa Pazera Racing wystawi łącznie pięciu zawodników na motocyklach marki Yamaha. Kierowca Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek nie będzie z kolei jedynym reprezentantem Pazera Racing w klasie Superbike. Drugiej R1-ki w identycznej specyfikacji dosiądzie z nadzieją walki o podium w klasyfikacji generalnej Piotr Prendota.

Oficjalna prezentacja zawodników, barw i motocykli Pazera Racing odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, podczas targów Wrocław Motorcycle Show. Wcześniej ekipa uda się do Hiszpanii na pierwsze przedsezonowe testy. Rywalizacja w mistrzostwach Polski rozpocznie się w maju na torze w Poznaniu od połączonej rundy WMMP i Alpe Adria.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button