Imprezy

Samochody
Rajdy: Sukces Pieniążka i Brzezińskiego
21 maja 2018

Podczas weekendu znaczące sukcesy odnieśli kierowcy Automobilklubu Polski.Znakomicie spisali się Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w Rajdzie Portugalii, rundzie mistrzostw świata (FIA WRC). Nasza załoga zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie WRC2!

Z kolei kierowca Automobilklubu Polski, Jakub Brzeziński w Skodzie Fabii R5 wygrał po emocjonującej rywalizacji 52. Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec, drugą rundę RSMP. Do mety dojechało zaledwie 27 samochodów, z których jedenaście prowadzonych było przez zawodników AP!
Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w Fordzie Fiesta R5 zajęli czwarte, Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w Hyundaiu i20 – piąte, Sławomir Strychalski w Nissanie 350Z – dziewiąte, a Kamil Bolek w Peugeocie 208 VTi R2 – dziesiąte miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej zawodów.

Sławomir Strychalski wygrał klasę Open 2WD+, Andrzej Borkowski (BMW 316) był w tej klasie trzeci, Marek Nowak i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer) zajęli trzecią pozycję w Open N, Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (Peugeot 208 VTi R2) – czwartą w klasie 4, Marek Mularczyk (Fiat Punto) – czwartą w Open 2WD+, Maciej Lubiak i Maciej Wisławski (Opel Adam R2) – czwartą w klasie 4, a Paweł Zakrzewski (BMW 130i) – szóstą w Open 2 WD+. Piotr Białowąs pilotował na trasie Łukasza Lewandowskiego w Peugeocie 208 VTi R2 (4. Miejsce w klasie 4).
O zwycięstwo w rajdzie walczyli przez siedem odcinków specjalnych Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, jednak ich Skoda Fabia R5 wypadła z drogi i załoga rajdu nie ukończyła.

Michał Pryczek i Jacek Pryczek ((Subaru Impreza GC8 555) okazali się najszybszą z załóg w MOTUL HRSMP. Arkadiusz Kula (Renault Megane Maxi) zajął trzecie miejsce. Sukcesy odnieśli także inni zawodnicy AP (wyniki dolnoslaski.eu/wyniki-hrsmp/).

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com