Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Modele
Rajdowe Lato w Mieście 2017
4 września 2017

Rajdowe Lato w Mieście 2017

W ostatni weekend sierpnia tj. 26-27.08.2017 roku odbył się wielki Finał Rajdowego Lata w Mieście 2017. Impreza została zorganizowany przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City, firmę Kia – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race, E.Wedel oraz bank Citi Handlowy. Zawody zostały rozegrane we wspomnianym powyżej Centrum Handlowym Blue City i były podsumowaniem ponad 2-miesięcznej, intensywnej akcji, której celem była aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez modele zdalnie sterowane. W całej akcji uczestniczyło ponad 3500 uczestników, którzy brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez pierwszą w Polsce Szkołę RC, otwartą przez ATA Racing Team oraz Pana Niko Triandafilidisa.

galeria Galeria zdjęć

Zajęcia były przygotowane tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie.
Dla najmłodszych uczestników była to przede wszystkim konstruktywna zabawa, która nastawiona była na rozwój szeroko rozumianych zmysłów młodego kierowcy. Zajęcia dla nieco starszych poruszały dodatkowo zagadnienia techniczne. Instruktorzy pokazywali i starali się wytłumaczyć zasadę działania poszczególnych elementów składowych modelu RC.
Podobnie jak w przypadku imprezy półfinałowej, trzonem były 4 tory – dwa dla modeli RC oraz dwa dla modeli slotcarowych. Były one zlokalizowane na poziomie +3 oraz -1.
Każdy z finalistów Rajdowego Lata w Mieście otrzymał imienną kartę zawodnika, którą musiał wypełnić czasami uzyskanymi na wspomnianych powyżej torach.
Finałowa zabawa przebiegła bez najmniejszych problemów, w bardzo przyjaznej atmosferze, która udzielała się wszystkim odwiedzającym Centrum Handlowe Blue City.
Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, nawet rozdanie nagród zostało wzbogacone o dodatkową zabawę. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę… którą sam sobie wybrał!
Do wyboru były zdalnie sterowane quady, modele samochodów, statków czy też drony. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Samodzielny wybór gwarancją zadowolenia!
Finał V edycji Rajdowego Lata w Mieście nie mógł się odbyć bez profesjonalnych zawodów RC, w których udział wzięli również wyjątkowi przedstawiciele Automobilklubu Polski. W tym roku w szranki stanęli zawodnicy z 4 klas: RC Szkoła, Kia Hobby, Kia Hobby Pro oraz ProStock. Zawody te zostały rozegrane na współdzielonym torze „przy fontannie”.

Tradycyjne treningi odbyły się w piątkowe popołudnie. Sobota i niedziela były dniami zmagań, podczas których ważyły się losy zwycięstwa.
Wszyscy zawodnicy z okrążenia na okrążenie poprawiali swoje czasy, a osiągane prędkości były coraz wyższe. Wraz z nastaniem biegów finałowych emocje sięgnęły zenitu. Wszyscy zastanawiali się kto wygra turniej i zostanie mistrzem swojej klasy.
Rywalizacja była naprawdę zacięta, nikt nie chciał ustąpić czy też odpuścić.
Całe szczęście, modele sprzedawane przez firmę ATA należą do jednych z najtrwalszych na rynku, zupełnie jak samochody firmy Kia które były dodatkową ozdobą oraz niewątpliwą atrakcji przez cały czas trwania eventu.
Zawody zakończyły się wyłonieniem zwycięzców oraz rozdaniem dyplomów oraz pucharów za ciężko wywalczone miejsca.

Powyższe podsumowanie z całą pewnością nie wyczerpuje tematu w całości. Bardzo ciężko opisać cały finał za sprawą kilku słów. Ilość radości i uśmiechu na twarzach wszystkich dzieciaków była naprawdę ogromna i trudno opisać to słowami.
Z całą pewnością miniona edycja była kolejnym sporym krokiem do przodu.
Sprawdzona koncepcja z lat minionych została rozbudowana i poszerzona.
Ogromnym sukcesem były również lokalizacje torów, zarówno RC jak i slotcarowych.
Była to głównie zasługa Centrum Handlowego Blue City, które stanęło na głowie, aby tegoroczna odsłona Rajdowego Lata w Mieście okazała się jeszcze lepsza. Fakt, że dwa z nich zostały ulokowane na dole „przy fontannie” przełożył się na ponad 3500 osób, które skorzystały z naszej pracy!
Na niemniejsze podziękowania zasługuje Team ATA oraz Automobilklub Polski. Obydwa zespoły energicznie wspierają wszelkie eventy łączące modelarstwo z drobną nutą rywalizacji. Rajdowe Lato w Mieście rozwija się i jest to fakt niepodważalny. Jest coraz lepiej, coraz szybciej i wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze lepiej.
I ostatnia informacja, darmowe lekcji będą kontynuowane w ciągu roku. Szczegółowe informacje na ich temat już niebawem!

Więcej na www.zawody-rc.pl.

E-10 2WD RCSzkoła
1.Florczak Kacper
2.Mateusz Nowak
3.Szymon Chudowolski
4.Jonatan Reshef

E-10 TC Hobby Junior
1.Stanisław Wielgosz
2.Kacper Florczak

E-10 TC Hobby PRO
1.Tomasz Szkup
2.Paweł Florczak

E-10 TC ProStock
1.Arkadiusz Smyk
2.Bartosz Pochopien
3.Michał Sitek
4.Paweł Florczak

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button