Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Przygoński w Kazachstanie
24 maja 2018

Przygoński w Kazachstanie

Kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński i jego pilot Tom Colsoul w najbliższą niedzielę wystartują w rajdzie Kazachstanu, piątej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Do prologu przystąpią z pozycji liderów klasyfikacji generalnej.

Puchar Świata FIA wraca do Kazachstanu. Ubiegłoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla naszego zawodnika, który zajął drugie miejsce. Tegoroczna lista startowa liczy 27 załóg – Kuba Przygoński ruszy do prologu jako pierwszy, za kierownicą Mini John Cooper Works Rally. Odcinek otwierający rajd pozwoli ustalić kolejność na starcie pierwszego z sześciu zaplanowanych etapów, prowadzącego z Aktau nad Morzem Kaspijskim do Kenderly.

Rajd Kazachstanu to dla nas niezwykle ważna runda Pucharu Świata. Musimy zaliczyć dobry występ, by utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na zawodach stawi się cała czołówka, na pewno będzie z kim rywalizować – mówi Kuba Przygoński, zawodnik AP i ORLEN Team.

Wśród głównych konkurentów polskiej ekipy należy wymienić ubiegłorocznego triumfatora rajdu Kazachstan Nassera Al Attiyah za sterami Toyoty Hilux Overdrive (4. pozycja startowa), Martina Prokopa (MP-SPORTS) w Fordzie F-150 Evo oraz Vladimira Vasilyewa z ekipy G-Energy Team za kierownicą MINI Cooper Countryman. W walce o podium będzie liczyć się również Luc Alphand w MINI John Cooper Works Buggie.

Choć to dopiero druga w historii edycja rajdu Kazachstan, zawody cieszą się zainteresowaniem najważniejszych ekip – między innymi ze względu na charakterystyczne warunki panujące na trasie. Kierowcy pokonujący zazwyczaj odcinki suche, kamieniste i pełne piasku, będą ścigać się po o wiele bardziej zielonych terenach.

Będziemy mieli do czynienia ze stepami, mnóstwem traw i wydmami. Musimy przygotować się na trudną nawigację, niewidoczne drogi – mówi Kuba Przygoński. Taki teren zupełnie inaczej wpływa na samochód i jazdę. Auto musi być przygotowane na przecinanie trawy, która potrafi zapchać chłodnicę. Rajd z pewnością będzie wyzwaniem i cennym treningiem przed przyszłorocznym rajdem Dakar – podsumowuje Kuba.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button