Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Przygoński drugi w Pucharze Świata
29 marca 2018

Przygoński drugi w Pucharze Świata

Kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński wraz z pilotem Tomem Colsoulem zajęli drugie miejsce w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge. Zawody stanowiły 3. rundę Pucharu Świata FIA Cross Country.

Nasz zawodnik w Mini John Cooper Works Rally rozpoczął od zwycięstwa na prologu. Potem cały czas rywalizował o zwycięstwo z Martinem Prokopem. O sukcesie Czecha zadecydowały dwa zakopania się naszej załogi w piasku pustyni. Kuba walczył do końca starając się zniwelować stratę. Ostatecznie zabrakło 13,5 minuty…

W Abu Dhabi wygrał Martin Prokop (Ford F-150 Evo), dla którego jest to pierwsza wygrana w rajdach terenowych. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Władymir Wasiliew (Mini All4 Racing).

Kuba Przygoński: Jesteśmy na mecie Abu Dhabi Desert Challenge. Bardzo się cieszymy z drugiego miejsca, choć jednocześnie czujemy lekki niedosyt, bo była duża szansa, żeby wygrać te zawody. Dwa razy się zakopaliśmy i to zadecydowało o ostatecznym wyniku. Przez cały rajd mieliśmy świetne tempo, ale do zwycięstw potrzebne jest też szczęście. Takie są rajdy i musimy się z tym liczyć. W klasyfikacji Pucharu Świata wyprzedzi nas Martin Prokop. Zapowiada się, że będziemy z nim bezpośrednio rywalizować przez cały sezon, bo tak jak my jedzie równo i szybko. Już za niespełna trzy tygodnie czeka nas start w Katarze, który jest znany z bardzo wymagającej nawigacji, co będzie dużym wyzwaniem dla Toma. Walczymy dalej!

W klasyfikacji Pucharu Świata FIA Cross Country po trzech rundach prowadzi Prokop, który ma na koncie 93 pkt. Drugi jest Przygoński, a kolejne miejsca zajmują: Wasiliew – 69 pkt., Al-Attiyah – 30 pkt., Seaidan – 26 oraz Despres – 24 pkt.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button