Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Poważne kłopoty Przygońskiego – utrzymał miejsce
13 stycznia 2017

Poważne kłopoty Przygońskiego – utrzymał miejsce

Poważne problemy na trasie dziesiątego odcinka rajdu Dakar miał kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński. MINI miało wypadek, który omal nie wykluczył załogi z dalszej rywalizacji. Jednak kierowca jedzie dalej.
– Podczas dnia przerwy podjęliśmy decyzję, że zaatakujemy w ostatniej fazie rajdu. Niestety w wyschniętej rzece samochód zsunął się nam z urwiska i przewrócił na bok. Nie miał kto nam pomóc, więc sami we dwóch musieliśmy go przewrócić na koła. Do tego wszystkiego zepsuła się nam felga, zacisk i tarcza hamulcowa, więc musieliśmy jeszcze dokonać naprawy. Straciliśmy na to około półtorej godziny, ale udało się ruszyć w dalszą drogę, a już myśleliśmy, że rajd się tam dla nas skończy – powiedział Kuba Przygoński.
Ostatecznie Kuba przyjechał na 27 miejscu, tracąc do zwycięzcy etapu, Stephane’a Peterhansela, dwie godziny i trzynaście minut. Jednak przewaga, jaką wypracował sobie Kuba na wcześniejszych etapach nad rywalami z kolejnych miejsc, pozwoliła naszemu zawodnikowi utrzymać ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Został co prawda wyprzedzony przez Borisa Garafulica, ale z rywalizacji odpadł Mikko Hirvonern.
– Dzisiejszy etap był bardzo trudny, wielu zawodników miało problemy. Cieszę się, że mimo kłopotów na trasie udało nam się utrzymać pozycję w generalce. Rywale jednak znaleźli się bardzo blisko, więc jutro musimy jechać na maksa. To będzie bardzo ważny dla nas etap – powiedział Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team.
Adam Tomiczek mimo heroicznej walki z chorobą był zmuszony wycofać się z Dakaru. Został pokonany przez zapalenie płuc. Prosto z trasy helikopter ratunkowy zabrał go do szpitala. Rafał Sonik awansował na szóste, a Kamil Wiśniewski – na dziesiąte miejsce w kategorii quadów. Do mety zmierza także motocyklista Paweł Stasiaczek.
Liderami po 10. etapach są: Stéphane Peterhansel (samochody), który powiększył przewagę nad Sebastianem Loebem, Sam Sunderland (motocykle), Siergiej Kariakin (quady) oraz Eduard Nikołajew (ciężarówki).
Przedostatniego dnia Dakaru zawodnicy przejadą 754 kilometry z San Juan do Rio Cuarto. Odcinek specjalny będzie mierzył 288 kilometrów – to ostatni tak długi OS podczas Dakaru. Finałowego dnia zawodnicy będą się ścigać na odcinku 64 kilometrów. To jednak będzie formalność – rozstrzygnięcia powinny zapaść w piątek.

Fot.: Marcin Kin

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button