Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Modele
Polska edycja Euro Off-Road Series za nami
30 października 2017

Polska edycja Euro Off-Road Series za nami

W dniach 20-22 października na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo Kongresowego Ptak Warsaw Expo, podczas jednych z największych targów tematycznych Camper Caravan Show 2017, rozegrana została Polska runda Euro Off-Road Series – największej w Europie cyklicznej imprezy RC.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu firmy ATA, Automobilklubu Polski oraz zespołowi Ptak Warsaw Expo, w zawodach wzięła udział światowa czołówka, ponad 100 zawodników z całego świata spędziło dwa bardzo emocjonujące dni na torze, który był bardzo szybki i wyjątkowo techniczny. Wśród najlepszych zawodników znalazła się blisko 30-stka Polaków. Na jej czele stał nasz Mistrz Świata w klasie GT12, Mistrz i Wicemistrz Europy, Mistrz EOS w klasie 4WD, II Wicemistrz EOS w klasie 2WD, wychowanek Szkoły RC prowadzonej przez Team ATA – Michał Orłowski. Już od pierwszych chwil wiadomym było, że będzie to bardzo ciężka rywalizacja. Każdy z zawodników reprezentował wysoki poziom. Przekładało się to na bardzo dobre czasy przejazdów oraz na ogromną trudność wyprzedzenia rywala. Również konfiguracja toru nie pomagała w wyminięciu rywali. Poza jedną długą prostą, nasza rajdowa arena składała się z liczny zakrętów o różnym stopniu trudność, hop czy też słynnej ściany płaczu.

Każdy z zawodników znalazł na tym torze miejsca, które odpowiadały mu mniej lub bardziej.
Bardzo często o ostatecznym wyniku biegu decydowały błędy rywali. Nawet najmniejszy błąd mógł spowodować nagły spadek o kilka czy też kilkanaście pozycji.
Zawody na tak wysokim poziomie nie mogły się obyć bez spektakularnych rolek czy też mikro pożarów, które na stałe unieruchamiały model. Połamane zwrotnice, skrzywione przeguby czy też spalona elektronika – takie akcje znacząco podnosiły bicie serc wszystkich uczestników tego wyjątkowego spektaklu. Było to również idealne potwierdzenie tego, że w tym sporcie wszystko może się zdarzyć i o wyniku może przesądzić nawet najprostszy zakręt.

Niestety, ale naszemu mistrzowi nie udało się powtórzyć ogromnego sukcesu z zeszłego roku. Pomimo ogromnego dopingu, nadziei oraz niezwykłej woli walki, której z całą pewnością nie można odmówić Michałowi, rywale tym razem okazali się szybsi. Nowa mieszanka opon, niewystarczająca ilość treningów oraz bardzo silna konkurencja nie pozwoliły tym razem na pokazanie pełni możliwości.
Mimo tego niepowodzenia, imprezę trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i zebrali cenne doświadczenia, które z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Cytując klasyka, każde niepowodzenie można przekuć w kolejny sukces. Lekcja, którą odebrali nasi zawodnicy z całą pewnością pozwoli na odniesienie ogromnych sukcesów w przyszłości.

Tegoroczny laur zwycięstwa przypadły zawodnikowi z Portugalii. Bruno Coelho zdominował klasę 2WD oraz 4WD, dojeżdżając w obu przypadkach na pierwszym miejscu. Najlepszy z Polaków – Michał Orłowski zajął odpowiednio 4 miejsce w klasie 2WD i 9 w klasie 4WD.
Spektakl zmagań zakończyła ceremonia rozdania pamiątkowych nagród.

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich odwiedzających, w niedalekiej odległości od profesjonalnego toru RC, swoje miejsce znalazł mini tor dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę wcielić się na kilka chwil w rolę kierowcy RC. Ponadto wszyscy odwiedzający mogli dodatkowo pojeździć po eventowyk klasyku. Tor slotcarowy firmy Carrera po raz kolejny okazał się jednym z ważniejszych punktów całej imprezy. Był bardzo chętnie odwiedzany zarówno przez najmłodszych uczestników targów jak i tych nieco starszych.

Cóż, wszystko co dobre kiedyś się kończy, nie inaczej jest w tym przypadku. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy, a sami zabieramy się za organizację kolejnych zawodów!

EOS Stadium Truck Stock 2 WD 1:10 E
1. Adam Izsay
2. Juraj Hudy
3. Zsolt Junior Bajusz
4. Silvio Pietroboni
5. Antonia Kovalszki
6. Andrzej Trella
7. Per Eriksen
8. Erik Pedersen
9. Kruś Kuba
10. Hans B. Revhaug

EOS 2 WD Buggy 1:10 Electric (TOP 10)
1. Bruno Coelho
2. Martin Bayer
3. Ty Tessmann
4. Michal Orlowski
5. Lee Martin
6. Joona Haatanen
7. Kája Novotný
8. David Ronnefalk
9. Hupo Hönigl
10. Neil Cragg

EOS Stadium Truck Modi 2 WD 1:10 E
1. Hupo Hönigl
2. Daniel Kobbevik
3. Kája Novotný
4. Max Götzl Jun
5. Adam Izsay
6. Juraj Hudy
7. Zsolt Junior Bajusz
8. Antonia Kovalszki
9. Silvio Pietroboni

EOS 4 WD Buggy 1:10 Electric (TOP 10)
1. Bruno Coelho
2. Martin Bayer
3. Daniel Kobbevik
4. Ty Tessmann
5. David Ronnefalk
6. Lee Martin
7. Kája Novotný
8. Joel Valander
9. Michal Orlowski
Joona Haatanen

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button