Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Początek przygody Łukasza Pieniążka z WRC 2
4 kwietnia 2017

Początek przygody Łukasza Pieniążka z WRC 2

Łukasz Pieniążek (Automobilklub Polski) i Przemysław Mazur w drugi weekend kwietnia pojawią się na starcie Rajdu Korsyki. W trakcie legendarnych zawodów rywalizować będą za kierownicą Peugeota 208 T16.

Podczas czwartej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zawodnicy przejadą niemal 320 kilometrów oesowych podzielonych na zaledwie dziesięć asfaltowych prób. Niektóre z oesów będą liczyły nawet 50 kilometrów, co oznacza niezwykle trudną próbę dla kierowców oraz samochodów. Pośród 82 zgłoszeń do Rajdu Korsyki znaleźli się także Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.

Trzecia załoga ubiegłorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy Juniorów po raz pierwszy będzie rywalizować w bardzo mocno obsadzonej kategorii WRC 2, która nazywana jest przedsionkiem do walki o najwyższe laury w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Dla Łukasza i Przemka będzie to także debiut za kierownicą nowego samochodu. Do ich dyspozycji na francuskiej Korsyce oraz podczas pozostałych rund WRC 2 będzie czteronapędowy Peugeot 208 T16 R5. Francuska rajdówka wyposażona jest w 280-konny, turbodoładowany silnik oraz pięciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów. Za przygotowanie samochodu odapowiedzielny będzie nowy zespół Łukasza i Przemka, doświadczony TRT Peugeot World Rally Team.

Relacje z występu Łukasza Pieniążka i Przemka Mazura będzie można śledzić za pośrednictwem WRC+ oraz Red Bull TV. Komentarze oraz najświeższe informacje znaleźć będzie można również na portalach społecznościowych załogi.

Łukasz Pieniążek: Nie mogłem doczekać się Rajdu Korsyki, ponieważ jest to magiczne miejsce na rajdowej mapie mistrzostw świata. Czeka nas naprawdę niesamowity debiut za kierownicą czteronapędowego Peugeota 208 T16. Obsada w WRC 2 jest niezwykle mocna, ale nie skupiamy się na walce o wynik. Naszym celem jest przejechanie jak największej liczby kilometrów, a także poznanie nowej rajdówki. Wiem jednak, że każdy przejechany oes będzie dla mnie magiczny. Korsyka nieprzypadkowo nazywana jest rajdem 10 tysięcy zakrętów. Trasa składa się z asfaltowych krętych prób, które dodatkowo liczą sporo kilometrów. Chcę jednak w pełni wykorzystać szansę, którą otrzymałem w tym sezonie od TRT Peugeot World Rally Team oraz naszych partnerów. Czas rozpocząć sezon i kolejny rozdział w mojej karierze.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button