Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Pieniążek wsiada do Skody Fabii R5
18 października 2017

Pieniążek wsiada do Skody Fabii R5

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w finałowym występie w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata wsiądą do nowego samochodu. Podczas Rajdu Walii do ich dyspozycji będzie Skoda Fabia R5 przygotowana przez renomowaną firmę PrintSport.

Czeska rajdówka przygotowana do rywalizacji w klasie WRC 2 jest obecnie najbardziej utytułowaną maszyną w stawce R5. Skoda Fabia R5 wygrywała nie tylko rajdy w WRC 2 i Rajdowych Mistrzostwach Europy, ale także kilkukrotnie okazywała się szybsza od dużo mocniejszych aut WRC, wygrywając pojedyncze odcinki specjalne w mistrzostwach świata. Fabia posiada napęd na cztery koła i napędzana jest turbodoładowanym silnikiem 1.6 o mocy 280 KM. Do Łukasza trafi egzemplarz używany ostatnio przez Ole Christiana Veiby’ego, który w Walii pojedzie w barwach Skody Motorsport.

Za przygotowanie samochodu dla Łukasza i Przemka odpowiedzialna będzie firma PrintSport. Fińska stajnia uznawana jest za kuźnię młodych talentów, w ich autach umiejętności ćwiczyli m.in. późniejsi kierowcy fabryczni na czele z Esapekką Lappim czy Andreasem Mikkelsenem. Doświadczenie zdobyte w pracy z tak utalentowanymi kierowcami przekłada się na nowych członków ekipy. Współpraca z Printsportem będzie więc kolejnym bardzo dużym krokiem w karierze Łukasza Pieniążka.

Łukasz Pieniążek: Jestem niezwykle podekscytowany perspektywą startu Skodą Fabią R5 w Rajdzie Walii. Miałem okazję testować tę rajdówkę, dlatego wiem że ta maszyna ma ogromny potencjał. Podczas Rajdu Walii chcę przejechać komplet kilometrów i maksymalnie sprawdzić ten samochód. Błotniste oesy tej rundy mistrzostw świata nie będą ułatwiać mi tego zadania, ale wierzę, że wsparcie tak doświadczonego zespołu jak PrintSport pozwoli mi czuć się pewnie w tym nowym samochodzie i nowym rajdzie. Nie mogę się doczekać początku zawodów.

Zawodnik Automobilklubu Polski w Rajdzie Walii będzie chciał jak najlepiej poznać nowy samochód, jednak nie ukrywa, że celem będzie również powiększenie dorobku punktowego w WRC 2. Wraz z Przemkiem Mazurem są obecnie najwyżej sklasyfikowaną polską załogą w cyklu. Walka w Walii rozpocznie się w czwartek 26 października i potrwa do niedzieli 29 października. Łącznie do przejechania zawodnicy będą mieli 21 odcinków specjalnych o długości ponad 300 kilometrów.

Starty Łukasza i Przemka są możliwe dzięki firmom: Surmat, Stork-Pharm, Złompol, EL-Q, LP-Bud, Asinus, Format oraz Global.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button