Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Pieniążek i Mazur startują w Katalonii
24 października 2018

Pieniążek i Mazur startują w Katalonii

Załoga Automobilklubu Polski, Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur po trudach związanych z mokrym, deszczowym i błotnistym Rajdem Wielkiej Brytanii przenosi się do słonecznej Hiszpanii, gdzie w malowniczym Salou rozpocznie się 54. Rajd Katalonii. Będzie to ich ostatni start w sezonie 2018.

Hiszpańska impreza od wielu lat stawia przed zawodnikami i ich zespołami nietypowe wyzwanie – to jedyna w całym kalendarzu runda, w trakcie której kierowcy rywalizują zarówno na szutrowych, jak i asfaltowych odcinkach specjalnych. To wymaga od załogi jeszcze większego skupienia, a od mechaników dodatkowego wysiłku związanego z koniecznością przystosowania elementów samochodu pod daną nawierzchnię.

Na liście zgłoszeń WRC 2 znalazło się aż 21 nazwisk, a wśród nich jest m. in. Jan Kopecky czy zwycięzca Rajdu Wielkiej Brytanii, Kalle Rovanpera. Z numerem 33 w Hiszpanii podróżować będą Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w Skodzie Fabii R5 obsługiwanej przez fiński Printsport Racing.

W harmonogramie rywalizacji znalazło się 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 331,78 km. Otwarcie będzie miało miejsce w czwartek od przejazdu 3,2-kilometrowego odcinka wytyczonego po ulicach Barcelony. W piątek załogi będą rywalizować na szutrowych oesach zlokalizowanych na zachód od Salou, zaś w sobotę i niedzielę czekają na nie asfaltowe próby w prowincji Tarragona.

Łukasz Pieniążek: Bardzo lubię klimat Katalonii i Hiszpanii ogólnie, więc motywacja i nastrój przed rundą są na najwyższym poziomie. Hiszpanie kochają sporty motorowe, a na trasach czuć ich doping i zaangażowanie, więc aż chce się cisnąć. Przed nami jeden dzień szutrowy i dwa asfaltowe – jazda dobrym tempem będzie dużym wyzwaniem nie tylko dla nas, ale i całego zespołu. W naszej kategorii zgłoszonych jest 21 załóg, same szybkie nazwiska, więc zapowiada się piękna rywalizacja.

Przemysław Mazur: Konkurencja w WRC 2 z reguły jest bardzo silna i nie inaczej będzie w Katalonii. Czeka nas świetny rajd, zarówno dla kibiców, jak i zawodników. Na pewno nie będzie łatwo, jednak znamy ten rajd z zeszłego roku i damy z siebie wszystko. Realnym miejscem na ten moment wydaje się być 5. w naszej klasie. To był nasz cel na początku sezonu i wszystko wskazuje na to, że jest szansa go zrealizować.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button