Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Motocykle
Paweł Szkopek zaczyna sezon
22 lipca 2020

Paweł Szkopek zaczyna sezon

Kierowca Automobilklubu Polski, dwunastokrotny motocyklowy mistrz Polski rozpocznie w najbliższy weekend walkę o kolejny tytuł. Na węgierskim torze Pannonia-Ring wystartuje w barwach własnej ekipy, Szkopek Team, którą reprezentować będzie również młody Mateusz Hulewicz.

Szkopek to najbardziej utytułowany polski motocyklista, jedyny Polak ścigający się w pełnym cyklu MŚ World Superbike i World Supersport oraz najwyżej sklasyfikowany Polak w historii MŚ FIM EWC.

Dosiadając Yamahy R1, Szkopek ponownie wystartuje w tym roku w pełnym cyklu WMMP oraz europejskiej serii Alpe Adria, której wyścigi odbywać się będą wspólnie ze zmaganiami mistrzostw Polski.

Na Węgry Paweł udaje się niemal prosto z Portugalii, gdzie w połowie lipca z powodzeniem pomagał jako szkoleniowiec swoim młodym podopiecznym z MotoRmania KidzGP Teamu w debiucie w prestiżowej serii Cuna de Campeones.

Tegoroczny sezon rusza dość późno, ale w ostatnich miesiącach działo się sporo – mówi Paweł Szkopek. – Zimą mocno zaangażowałem się w esport i poznałem kolejną serię wyścigową, choć tym razem wirtualną. Wiosną wróciliśmy na prawdziwe tory, a ja spędziłem sporo czasu szkoląc moich młodych podopiecznych, którzy następnie z powodzeniem zadebiutowali pod moją opieką w międzynarodowych wyścigach w Portugalii. Sam także razem z Mateuszem testowałem niedawno w Czechach i jestem bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Grudniowa kontuzja nogi z wyścigu MŚ FIM EWC w Malezji to już historia. Jestem bardzo podekscytowany reaktywacją Szkopek Teamu i walką o kolejny tytuł we własnych barwach, ale także pracą z Mateuszem, który ma potencjał na wielką, międzynarodową karierę. Pierwszym celem każdego z nas jest jednak walka o kolejne tytuły mistrza Polski i serii Alpe Adria, moje w klasie Superbike, a Mateusza w Supersport 300. Pannonia-Ring to bardzo ciekawy i zróżnicowany tor, dlatego jestem przekonany, że w najbliższy weekend czeka nas świetne ściganie!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button