Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Motocykle
Paweł Szkopek wraca do zdrowia
19 maja 2017

Paweł Szkopek wraca do zdrowia

Dobra wiadomość napłynęła z zespołu Pazera Racing: kierowca Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek wraca do zdrowia! Na nieco ponad tydzień przed pierwszą rundą WMMP Paweł Szkopek, dziesięciokrotny motocyklowy mistrz Polski, wsiadł na motocykl. Podczas treningów Speed Day obrońca tytułu w prestiżowej klasie Superbike pokonał kilkanaście okrążeń toru Poznań za sterami Yamahy.

Zaledwie dwa tygodnie temu Szkopek doznał kontuzji dłoni, kostki i łopatki podczas wypadku przy prędkości prawie 300 km/h na torze Slovakiaring.

Szkopek pokonał kilkanaście okrążeń na motocyklu należącym do Piotra Prendoty, aby ocenić swój stan zdrowia. Wnioski okazały się wyjątkowo pozytywne. Mimo bólu i osłabienia, nasz zawodnik powinien być w stanie za tydzień wystartować w pierwszej rundzie WMMP, która odbędzie się na torze w Poznaniu razem ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria (26 – 28 maja br.)..

Wyścigi z Poznania oglądać będzie można na żywo w internecie, na stronie livemotorsport.tv oraz na antenie stacji Motowizja. Piątkowy wyścig klasy Superbike o 16:20, sobotni o 15:00.

Wciąż jestem osłabiony i obolały, ale nie mogłem doczekać się powrotu na. Na treningi Speed Day do Poznania pojechałem aby pomagać moim zespołowym kolegom w ich przygotowaniach do pierwszej rundy sezonu, ale na miejscu postanowiliśmy sprawdzić, jak poradzę sobie na torze. Wskoczyłem więc w nowy zespołowy kombinezon i pokonałem kilkanaście okrążeń. Co prawda moje tempo było dość spokojne, ale pozwoliło mi na ocenę mojego stanu zdrowia. Jestem pewien, że za tydzień ustawię się na starcie i rozpocznę walkę o obronę tytułu motocykl – mówi Paweł Szkopek.

Wypadek Pawła na Słowacji bardzo nas zmartwił, ale podczas treningów Speed Day odetchnęliśmy z ulgą. Po przejechaniu kilkunastu okrążeń i zejściu z motocykla, Paweł zamiast o kontuzji natychmiast zaczął mówić o ustawieniach motocykla, a to bardzo dobry znak. Co prawda z całą pewnością za tydzień nie będzie w stuprocentowej formie, ale widząc jego zacięcie jesteśmy przekonani, że nie podda się bez walki. Nie możemy więc już doczekać się pierwszej rundy WMMP, na którą jedziemy w komplecie! – dodaje szef zespołu, Marcin Pazera.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button