Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Paweł Szkopek już wygrywa
27 lipca 2020

Paweł Szkopek już wygrywa

Paweł Szkopek, kierowca Automobilklubu Polski, rozpoczął walkę o trzynasty tytuł motocyklowego mistrza Polski od podium i zwycięstwa w wyścigach pierwszej rundy WMMP na węgierskim torze Pannonia- Ring.

Na Węgrzech motocykliści WMMP ścigali się razem z europejską serią Alpe Adria i Pucharem Europy, ale sobotni wyścig klasy Superbike został przerwany, a następnie przesunięty na niedzielę po zbiorowej wywrotce, do której doprowadziło zachowanie kierowcy samochodu bezpieczeństwa.

Jednym z siedmiu zawodników, którzy poślizgnęli się na wodzie naniesionej na asfalt przez safety car, był właśnie obrońca tytułu mistrza Polski. Mechanicy Szkopek Teamu byli jednak w stanie odbudować jego Yamahę R1 przed niedzielnymi zmaganiami.

Szkopek jechał następnie na czele pierwszego wyścigu, ale przewrócił się po uślizgu przedniej opony. Nasz motocyklista z był jednak w stanie wrócić na tor i ukończyć zmagania na drugiej pozycji w klasyfikacji mistrzostw Polski.

W drugim wyścigu Paweł niemal od startu do mety walczył o zwycięstwo w klasyfikacji Alpe Adria, mijając linię mety na drugim miejscu w międzynarodowej stawce i jednocześnie z przewagą blisko minuty sięgając po zwycięstwo w klasyfikacji mistrzostw Polski. Tym sposobem obrońca tytułu prowadzi w tabeli WMMP.

Paweł Szkopek: Ścigam się od 23 lat, ale tak trudnego weekendu na torze jeszcze nie przeżyłem. Mimo sobotniego wypadku i niedzielnego zamieszania pogodowego byłem w stanie sięgnąć po zwycięstwo, niemal komplet punktów i prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw Polski. Choć byłem faworytem także w Alpe Adria, to jednak w tej serii tym razem nie udało mi się wygrać, ale sięgnąłem po cenne punkty, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Jestem dumny, bo pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony jako zespół, a Mateusz zaimponował w obu wyścigach, co potwierdza, że jako Szkopek Team idziemy w bardzo dobrym kierunku.

Druga runda mistrzostw Polski, Alpe Adria i Pucharu Europy odbędzie się na chorwackim torze Grobnik w pierwszy weekend września.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button