Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Motocykle
Paweł i Marek Szkopek niepokonani w Poznaniu
10 lipca 2017

Paweł i Marek Szkopek niepokonani w Poznaniu

Kierowca Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek wygrał dwa kolejne wyścigi motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike. Po zawodach na Torze Poznań nasz zawodnik umacnił się na czele klasyfikacji generalnej, zbliżając do rekordowego, jedenastego tytułu.

Motocykliści ścigali się w wyjątkowo trudnych warunkach. W strugach ulewnego deszczu Szkopek nie dał jednak rywalom najmniejszych szans, po starcie z pole position już na pierwszym okrążeniu odskakując na cztery sekundy, a cały wyścig wygrywając na swojej Yamasze R1 z ogromną przewagą wynoszącą aż minutę. Dzień później, już w słońcu i upale, obrońca tytułu ponownie dominował, sięgając po czwarte zwycięstwo w tym roku i na półmetku sezonu otwierając 17-punktowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Paweł Szkopek (Automobilklub Polski – Pazera Racing): To był dla nas perfekcyjny weekend, choć z jakiegoś powodu w niedzielę minąłem linię mety prawie na kapciu – mówi. – Wczoraj miałem świetne tempo na mokrym torze. Dzisiaj także rewelacyjnie się bawiłem. Wiem co czuje Valentino Rossi i tak samo jak on nie zamierzam kończyć kariery dopóki jazda będzie sprawiała mi taką przyjemność. Dziękuję całej ekipie Pazera Racing oraz technikom od zawieszenia K-Tech za świetną pracę przez cały weekend.

Paweł już w najbliższy weekend wystartuje w wyścigach Alpe Adria na austriackim torze Red Bull Ring.

Dwa zwycięstwa odniósł także Marek Szkopek w klasie Supersport. Kierowca Automobilklubu Polski i Wójcik FHP YART Racing Team dominował wyraźnie, startując nową Yamahą R6. W pierwszym wyścigu triumfował w deszczu z ogromną przewagą, a w drugim – w dniu swoich 32. urodzin – po zaciętej walce wygrał na suchym torze.

Dzięki temu Marek awansował na pozycję lidera tabeli.

Fot.: zespoły

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button