Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< gru 2022 >>
pwścpsn
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imprezy

Motocykle
Paweł i Marek zaczynają walkę o tytuł
24 maja 2018

Paweł i Marek zaczynają walkę o tytuł

Reprezentujący Automobilklub Polski Paweł Szkopek i Marek Szkopek w najbliższy weekend wystartują w pierwszej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. Obaj startują w klasie Superbike na motocyklach Yamaha R1. Paweł występuje w barwach zespołu Pazera Racing, Marek – Wójcik Racing Team.

Paweł Szkopek to 11-krotny mistrz Polski i aktualny obrońca tytułu w najbardziej prestiżowej klasie. W tym roku jego celem jest walka o kolejne mistrzostwo za sterami ponad 200-konnej Yamahy R1 ekipy . Zadanie nie będzie jednak łatwe. Zaplanowana na najbliższy weekend, pierwsza runda mistrzostw Polski WMMP będzie połączona ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria, co oznacza jeszcze większą konkurencję.

Paweł Szkopek: Nie mogę doczekać się powrotu do Poznania i rozpoczęcia rywalizacji o kolejny tytuł. Co prawda znam ten tor jak własną kieszeń, ale dodatkowi przeciwnicy z Alpe Adria oznaczają jeszcze większe wyzwanie. Tym bardziej, że część z nich testowała w Poznaniu na początku tygodnia. Mimo wszystko po udanych zimowych testach jesteśmy gotowi do walki!

Ubiegłoroczny mistrz Polski i Alpe Adria klasy Supersport, Marek Szkopek w tym roku przesiada się do klasy Superbike, w której walkę o tytuł stoczy m.in. ze starszym bratem Pawłem. Marek ma za sobą nie tylko udany start Yamahą R1 w pierwszej rundzie Alpe Adria na Słowacji, ale także w mistrzostwach świata FIM EWC.

Wyścigi pierwszej rundy mistrzostw Polski WMMP odbędą się w Poznaniu w sobotę i niedzielę. Będą połączone ze zmaganiami drugiej rundy Alpe Adria. Rywalizację będzie można oglądać w internecie, na stronie www.lutecracing.com .

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button