Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Motocykle
Paweł i Marek Szkopek ponownie w mistrzostwach świata
6 czerwca 2018

Paweł i Marek Szkopek ponownie w mistrzostwach świata

Kierowcy Automobilklubu Polski, Paweł i Marek Szkopek oraz Paweł Górka wystartują w najbliższą sobotę, 9 czerwca w przedostatniej rundzie mistrzostw świata FIM EWC na niemieckim torze Oschersleben. Nasi zawodnicy liczą na kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Podczas ośmiogodzinnych zmagań na 200-konnej Yamasze R1 z numerem 77 motocykliści zespołu Wójcik Racing Team pragną wypaść jeszcze lepiej niż w udanym majowym starcie w FIM EWC na Słowacji.

Długodystansowy wyścig na trudnym i wymagającym torze Oschersleben niedaleko Berlina to przedostatnia runda FIM EWC w sezonie 2017-2018. Po niej zostanie już tylko wielki finał, który 29 lipca odbędzie się na legendarnym, japońskim torze Suzuka.
Sobotni wyścig rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do 21:00. Obszerne, bezpośrednie relacje ponownie na antenie Eurosportu 2, a skróty i podsumowania w Motowizji. Live timing śledzić można pod adresem www.fimewc.com/live-timing/ oraz w oficjalnej aplikacji FIM EWC.

Paweł Szkopek (Automobilklub Polski), jedenastokrotny mistrz Polski: Jesteśmy po pierwszych treningach i mamy dobre tempo. Startowałem już tutaj w dwóch wyścigach FIM EWC oraz w mistrzostwach Niemiec, więc dobrze znam tor. Jest wymagający, ale nasza Yamaha prowadzi się tutaj bardzo dobrze i lekko. Dysponujemy mocnym składem, dlatego mam nadzieję, że poprawimy nasz wynik z ostatniej rundy na Słowacji.

Marek Szkopek (Automobilklub Polski), lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike: Jeździłem na Oschsersleben dwukrotnie, więc znam tor i jestem gotowy do walki. Jako zespół chcielibyśmy wywalczyć w ten weekend kolejne punkty i przynajmniej powtórzyć nasz wynik ze Słowacji, gdzie zajęliśmy dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej i dziesiąte w klasie EWC. Ten weekend będzie także dobrym treningiem przed finałem mistrzostw Polski i Alpe Adria, który odbędzie się na Oschersleben na początku października.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button