Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Komisja seniorów

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Seniorzy
Pamiętajmy o tych którzy odeszli
30 października 2023

Pamiętajmy o tych którzy odeszli

Zbliża się czas zadumy i czas odwiedzin grobów naszych bliskich, przyjaciół, zawodników i działaczy. Rada Seniorów i Zespół Historyczny Automobilklubu Polski zajęła się stworzeniem listy członków Automobilklubu Polski – zawodników sportu samochodowego, działaczy AP, oraz dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy już niestety odeszli od nas.
Tutaj znajdziecie listę, którą udało się w zeszłym roku poprawić i uzupełnić.

Zdajemy sobie sprawę, ze nie jest to pełna lista, stąd apel do wszystkich i prośba o jej uzupełnienie , zarówno jeśli chodzi o nazwiska jak i o możliwie dokładną lokalizację grobów. prosimy o przekazanie nam mailem (mail2) sprawdzone informacje, które pozwolą by lista stała się jak najbardziej pełną i dokładną.

Członkowie Rady Seniorów AP zobowiązali się do odwiedzenia w najbliższych dniach wielu grobów na warszawskich cmentarzach i oznaczenia ich chorągiewkami Automobilklubu Polski.

Mapa Cmentarza Powązkowskiego z oznaczeniem grobów.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim staropolski zwyczaj odwiedzania grobów, część naszej kultury i mamy nadzieję, że żaden z grobów z naszej listy nie pozostanie w tych dniach zapomniany i opuszczony.

A tak naprawdę, to groby przyjaciół można odwiedzać nie tylko w listopadowe święto i dać tym dowód swojej przyjaźni i pamięci.

Za Radę Seniorów Automobilklubu Polski
Longin Bielak i Błażej Krupa

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button