Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Karting
Odszedł Henryk Śródecki
30 maja 2018

Odszedł Henryk Śródecki

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż w poniedziałek 28 maja 2018 r. zmarł Wielki Człowiek świata kartingu – Henryk Śródecki. Zapamiętamy go jako życzliwego, uśmiechniętego, pełnego energii, wspaniałego człowieka, który był zawsze tam gdzie odbywały się zawody kartingowe. Można go było spotkać na torach całej Europy. Jako trener sportu kartingowego kierował kadrą narodową, wspierał młodych sportowców, udzielał wskazówek i rad. Wychował wiele pokoleń sportowców, utytułowanych zawodników sportu kartingowego i późniejszych mistrzów sportu samochodowego.

Jeden z jego współpracowników tak wspomina spotkanie kolegi Henryka z Robertem Kubicą we Włoszech: był luty 2006 r., Robert niedawno został kierowcą testowym w zespole BMW F1, my z Panem Heniem i również już śp. Andrzejem Burzyńskim pojechaliśmy na zawody kartingowe do włoskiego Lonato by wspierać zawodnika Automobilklubu Wielkopolski – Karola Basza (wtedy młodziutkiego chłopaczka, dziś kartingowego mistrza świata)… Robert Kubica również się tam pojawił by dodać otuchy młodzieńcowi idącemu w jego ślady… ale to nie my podeszliśmy do Roberta… Kubica podszedł do nas serdecznie witając się … Panie Heniu miło Pana widzieć!!!

Zapamiętamy kolegę Henryka, choć pewnie każdy z nas na swój sposób, jako człowieka pełnego pomysłów i inicjatyw, na wskroś przesiąkniętego pasją do sportu kartingowego, wyśmienitego dyrektora zawodów, wieloletniego Przewodniczącego Klubowej Komisji Kartingowej, organizatora obozów dla zawodników, trenera kadry narodowej, uznanego guru w dziedzinie kartingu w Polsce.
Henryk Śródecki do Automobilklubu Wielkopolski wstąpił w 1971 r. Przez wiele lat był członkiem Zarządu naszego Klubu. Piastował Godność Członka Honorowego Automobilklubu Wielkopolski oraz Członka Honorowego Polskiego Związku Motorowego. Za swoją działalność otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia klubowe, PZM, resortowe, w tym m.in.;
– 1965 r. – Złota Odznaka OHP
– 1980 r. – Złota Odznaka ZNP
– 1981 r. – Honorowy Dysk
– 1983 r. – Honorowa Odznaka Automobilklubu Wielkopolski
– 1984 r. – Złoty Krzyż Zasługi
– 1984 r. – Honorowa Odznaka m. Poznania
– 1990 r. – Honorowa Odznaka za zasługi w sporcie szkolnym
– 1998 r. –  Złota Honorowa Odznaka PZM
– 1998 r. – Srebrna Odznaka Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej
– 2000 r. – Zasłużony Działacz PZM
– 2002 r. – Odznaka Za Zasługi dla Automobilklubu Wielkopolksi
– 2004 r. – Złota Odznaka Zasłużonego dla sportu
– 2015 r. – Order Odrodzenia Polski
– 2016 r. – Super Senior Poznańskiego Sportu
Wyróżnienia te nie są wystarczającym uznaniem Jego działań.

Heniu, w imieniu Członków Automobilklubu Wielkopolski dziękujemy za to co dla nas zrobiłeś, za Twój bezinteresowny trud, za wiedzę, zaangażowanie, pasję i poświęcony czas, często kosztem życia rodzinnego. Śmierć każdej bliskiej osoby jest wstrząsem dla Rodziny, Przyjaciół – ten wstrząs dzisiaj dotknął i nas. Będziemy starać się godnie kontynuować to, co rozpocząłeś choć bez Ciebie nie będzie to już to samo. Pozostawiłeś nas wszystkich w smutku, a pustkę, która pozostała po Tobie trudno będzie wypełnić.
Twoje inicjatywy i pomysły są i będą kontynuowane, dlatego można powiedzieć że ciągle będziesz z nami, bo jak powiedział Stanisław Wyspiański: „Umierać musi, co ma żyć”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 1 czerwca br. o godz. 12.00 na cmentarzu w Rogalinku.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button