Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Modele
Nowy Rok 2023 – zamiast życzeń
31 grudnia 2022

Nowy Rok 2023 – zamiast życzeń

Jesteśmy modelarzami, którzy mają wspólny cel: promocję i profesjonalizację modelarstwa samochodowego RC. 

Poprzez podejmowane działania chcemy modelarstwo samochodowe RC wynieść na poziom profesjonalnego sportu motorowego z pełnym uznaniem przez międzynarodową federację sportu motorowego Federation Internationale de l’Automobile (fia.com)   Cel na pewno nie będzie łatwy do osiągnięcia, ale przecież “świat do ambitnych należy”.  Do działania zachęca nas też sukces naszych latających przyjaciół RC, którzy takim uznaniem swojej międzynarodowej federacji cieszą się już od wielu lat: FAI Aeromodelling Commission (CIAM) | World Air Sports Federation 

 Pierwszy krok na tej drodze został wykonany. Jesteśmy Komisją w strukturze Automobilklubu Polski. Mamy takie same prawa jak Komisja Sportu Samochodowego, która organizuje w Polsce największe wydarzenia w motor sporcie jak np. Rajd Barbórka, którego 60-tą edycję mogliśmy oglądać na początku grudnia 2022. Dzięki Automobilklubowi Polski i jego członkostwu w Polskim Związku Motorowym przywróciliśmy wyścigom modeli samochodów RC rangę Mistrzostw Polski. 

 KMS RC pełni rolę Polskiej Federacji Modelarstwa Samochodowego RC. Przygotowujemy ramy do profesjonalnej rywalizacji sportowej w wyścigach modeli samochodów RC: 

  • wprowadzamy krajowe licencje sportowe zawierające ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej uczestnika zawodów, 
  • opracowaliśmy aplikację do zarządzania licencjami uczestników zawodów, 
  • reprezentujemy polskich modelarzy w EFRA, 
  • przygotowujemy możliwie proste przepisy techniczne i sportowe, które pozwolą na rywalizację sportową, gdzie umiejętności kierowców i zasady fair-play są najważniejsze, 
  • przygotowujemy kalendarz zawodów we wszystkich klasach modeli, w których prowadzona jest rywalizacja o tytuł Mistrza Polski. 

 Jak w każdej dyscyplinie sportu, federacja zrzesza kluby, które organizują zawody na lokalnym gruncie. Statut Automobilklubu pozwala na wstępowanie w szeregi Komisji “członków wspierających”. Taki klub po przystąpieniu do KMS RC uzyska wsparcie organizacyjne i marketingowe Komisji, możliwość skorzystania z platformy IT Komisji przy rejestracji na zawody oraz prestiż organizacji zawodów rangi Mistrzostw Polski. Zdecydowanie wzrośnie pozycja negocjacyjna takiego klubu w kontaktach z placówkami oświatowymi i lokalnymi władzami.  

Uważamy, że rozwój modelarstwa zależy od aktywności lokalnych środowisk. To dzięki prężnym “hobby-shopom” animującym aktywności modelarskie koło siebie, dzięki zapalonym modelarzom w szkolnych / miejskich / gminnych klubach powstają miejsca do ścigania się modelami i przybywa osób zainteresowanych tą formą motor sportu. Dla takich środowisk tworzymy ramy dla profesjonalnej sportowej rywalizacji. 

KMS RC – 31 grudnia 2022 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button