Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

BRD
Nowi Ratownicy Drogowi
22 listopada 2023

Nowi Ratownicy Drogowi

W dniach 18 i 19 listopada 2023r. zgodnie z kalendarzem imprez Automobilklubu Polski odbył się kolejny kurs Ratownika Drogowego PZM, który pomyślnie ukończyło 8 osób. Wykłady rozpoczęto przedstawieniem już prawie 50 letniej historii Ratownictwa Drogowego w Polskim Związku Motorowym Instruktorzy Ratownictwa Drogowego i Ratownicy KPP, z Komisji BRD w trakcie realizacji programu zapoznali uczestników z obowiązującymi podstawami prawnymi obowiązku udzielania pierwszej pomocy przez osoby będące świadkami, czy uczestnikami wypadku drogowego.
Słuchaczom przekazano ważne zasady bezpieczeństwa własnego przy likwidacji takiego zdarzenia. A także sposoby oceny stanu zdrowia poszkodowanych, podstaw anatomii i fizjologii człowieka, skutecznego wezwania pomocy, opatrywania obrażeń. Praktycznie ćwiczono także ewakuację rannych z pojazdu, układanie poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej, zdejmowanie różnych typów kasków motocykliście, oraz sposobów pomocy w przypadku zadławienia. Ćwiczono resuscytację krążeniowo oddechową RKO także z użyciem defibrylatorów AED. Ćwiczenia obejmowały także pomoc niemowlętom i dzieciom, a także kobietom w ciąży.
Szkolenie zakończył wymagający test z zasad udzielania pomocy przedlekarskiej. Podczas egzaminu praktycznego uczestnicy wykazywali się wiedzą z wybranych zagadnień praktycznego postępowania na miejscu zdarzenia oraz wykonaniem resuscytacji. Szkolenie zakończyły realistycznie pozorowane wypadki, na których zdobytą na kursie wiedzą wykazywali się nowi Ratownicy Drogowi PZM. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów są dobrze przygotowani do działań na drogach, co zostało potwierdzone wręczeniem certyfikatów ukończenia kursu.

Nowi Ratownicy Drogowi – galeria

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button