Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Nasz klubowy Mistrz Czech zmienia samochód
17 lutego 2017

Nasz klubowy Mistrz Czech zmienia samochód

Kierowca Automobilklubu Polski, Jarosław Szeja wraz z pilotem – bratem Marcinem – przygotowują się do rozpoczęcia kolejnego rajdowego sezonu. Załoga zapowiada trzeci pełny sezon startów w Rajdowych Mistrzostwach Czech.

Aktualni Mistrzowie naszych południowych sąsiadółw w grupie N przesiądą się z Subaru Impreza do Forda Fiesta R5. Tym samym przed braćmi Szeja wyjątkowo wymagające wyzwanie – debiut w nowym samochodzie i rywalizacja w klasyfikacji generalnej – zarówno poszczególnych rund, jak i całego cyklu.
Same Mistrzostwa także przeszły pewną zmianę, ponieważ ich tegoroczny kalendarz składa się nie z sześciu, lecz z siedmiu wymagających i specyficznych rajdów asfaltowych. Po przerwie do czeskiego czempionatu wraca jedna z kultowych imprez – Valasska Rally. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczymy Forda Fiestę i nowe barwy zespołu Jarka i Marcina.

Jarek Szeja (Automobilklub Polski): Przez te kilka miesięcy od zakończenia zeszłorocznego sezonu wiele razy padało pytanie, co z naszymi sportowymi planami na kolejny rok. Teraz mogę z radością potwierdzić, że sezon 2017 przyniesie duże zmiany. Nadal będziemy walczyć w mocno obsadzonych Rajdowych Mistrzostwach Czech, ale stoi przed nami, podobnie jak dwa lata temu, zupełnie nowe wyzwanie – przesiadka do Forda Fiesty R5 Evo. W ten sposób robimy nie tylko ważny krok w rozwoju naszej kariery, ale także realizujemy marzenie o startach samochodem R5, który w tym sezonie przygotuje dla nas doświadczona czeska firma Orsak Rally Sport. Nie ukrywam, że jestem bardzo szczęśliwy, bo po dwóch latach zaciętej rywalizacji i skutecznej jazdy na czeskich odcinkach zapracowaliśmy sobie na wyjątkową szansę i sportowy awans. Będziemy się ścigać w najwyższej klasie, w gronie bardzo doświadczonych i szybkich zawodników zdolnych do walki o tytuł mistrzów Czech w klasyfikacji generalnej. Nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby nie zaangażowanie partnerów. Podobnie, jak w poprzednich sezonach nasze starty wspierać będzie główny sponsor GK Forge Grelowski Obróbka Plastyczna Metali. W tym roku do grona naszych sponsorów dołączyła także Grupa Metkom z siedzibą w Żorach, a firma Satjam nadal będzie z nami. Będziemy też mogli liczyć na pomoc naszych partnerów, czyli firm Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester. Jestem dumny z tego, że nasi partnerzy po raz kolejny obdarzyli nas zaufaniem i docenili potencjał marketingowy wypracowany przez zespół i sukcesy z poprzednich sezonów. Debiut Fiestą R5 w Polsce z pewnością byłby dla nas łatwiejszy, ale w Czechach mamy większe możliwości rozwoju. Podczas gdy w RSMP 2016 sklasyfikowano sześć samochodów R5, to w MCR startowało ich nawet 15-20, z fabrycznymi zawodnikami Skody na czele. Zdaję sobie sprawę, że w gronie bardzo szybkich konkurentów, będzie to wymagający rok, ale mamy wsparcie mocnych partnerów, doświadczonego serwisu i zgranego zespołu, więc jesteśmy gotowi na kolejne wyzwanie. W ekipie pojawi się kilka nowych osób i zajdą pewne zmiany, ale nad całością przedsięwzięcia niezmiennie będzie czuwał nasz koordynator Dawid Marciński. Plan startów obejmuje pełny sezon mistrzostw Czech, ale będziemy pracować nad tym, by wystartować w jednym z rajdów w Polsce i nie mam tu na myśli Rajdu Barbórka.

Marcin Szeja: Nasza tegoroczna rajdówka to bez wątpienia najlepszy i najbardziej zaawansowany technicznie samochód, w którym do tej pory mieliśmy okazję rywalizować. To konstrukcja od podstaw zbudowana do walki na odcinkach specjalnych, która robi naprawdę duże wrażenie zakresem ustawień i swoimi osiągami. W wielu rozgrywkach krajowych są to najmocniejsze samochody i to między załogami dysponującymi takim właśnie sprzętem toczy się walka nie tylko o zwycięstwa w poszczególnych rajdach, ale i w całych mistrzostwach. W Czechach tymi rajdówkami ściągają się najlepsze ekipy, takie jak fabryczny zespół Skody, a ich załogi mają duże doświadczenie wyniesione ze startów w Mistrzostwach Europy, a nawet Mistrzostwach Świata. Przed nami dużo nauki, testów i pracy, żeby móc w pełni wykorzystać potencjał Fiesty na każdej z tak mocno zróżnicowanych rund. Korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo podziękować zespołowi ROTO, z którym wspólnie sięgnęliśmy po bardzo cenne wyniki i tytuły. Gdyby nie wspólne wysiłki, to nie moglibyśmy dziś odliczać dni do pierwszego startu w samochodzie R5. Już teraz zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Rajdzie Valasska i całych mistrzostwach. My już nie możemy doczekać się startu do pierwszego odcinka w Fordzie Fiesta. Mam nadzieję, że z wieloma z Was zobaczymy się w tym roku na rundach Mistrzostw Czech.

KALENDARZ RAJDOWYCH MISTRZOSTW CZECH – MČR 2017:
• I runda: 24-26 marca – Valašská Rally;
• II runda: 21-22 kwietnia – Rallye Šumava Klatovy;
• III runda: 19-20 maja – 45. Rallye Český Krumlov;
• IV runda: 16-17 czerwca – Agrotec Petronas Rally Hustopeče;
• V runda: 01-02 lipca – Rally Bohemia Mladá Boleslav;
• VI runda: 25-27 sierpnia – Barum Czech Rally Zlín (runda FIA ERC);
• VII runda: 06-08 października – 38. Rally Příbram.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button