Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Nasi na podium w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej
4 czerwca 2017

Nasi na podium w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej

Kierowca Automobilklubu Polski, Maciej Lubiak powrócił na odcinki specjalne startując w sobotnim Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Udział w 2. rundzie Rajdowych Mistrzostw Śląska był dla reprezentanta AP i zespołu Maczfit Rally Team świetnym treningiem przed planowanym na początek sierpnia powrotem do krajowego czempionatu.

W swoim debiucie za kierownicą Subaru Imprezy wygrał jeden z sześciu rozegranych odcinków specjalnych w klasie Gość 4×4, a na pozostałych zajmował miejsca na podium. Zawody zakończył na trzecim miejscu, jednak w tym starcie Maćkowi chodziło przede wszystkim o sprawdzenie samochodu i siebie przed Rajdem Rzeszowskim.

Maciej Lubiak: Po przejechaniu pierwszego odcinka, o którym myślałem od wielu tygodni, zeszło napięcie i stres. Mogłem skoncentrować się na jeździe i na tym, co sobie założyliśmy. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było, gdybym pojechał tak „z marszu” Rajd Rzeszowski. Udział w Bochni był genialnym pomysłem i świetnie, że jest runda mistrzostw Śląska z prawdziwymi, krętymi, śliskim odcinkami i bojową atmosferą. Jestem wdzięczny mojemu pilotowi, że po tak długiej mojej przerwie, wytrzymał moje błędy czy wpadki, bo takie się dziś zdarzały. Jestem zadowolony – to był dobry start, potrzebny żeby teraz móc dalej testować, poszukać nowych ustawień, szybkości, pewności i optymalnego toru jazdy – to wszystko będzie niezbędne w tak dużym rajdzie, jak Rajd Rzeszowski.

Drugie miejsce w klasie Gość 4×4 zajęła inna załoga Automobilklubu Polski: Tomasz Kuciński i Tomasz Gołębiewski (Mitsubishi Lancer Evo X). W klasie Gość 2WD na drugi stopniu podium stanęli Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (Nissan 350Z).
W klasie O Open N Krzysztof Pacholec i Inez Adamska (Mitsubish Lancer Evo X) zajęli drugie, a Marek Nowak i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer) – trzecie miejsce.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button