Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Motocykle
Motocykliści Automobilklubu Polski w walce o tytuły
8 września 2017

Motocykliści Automobilklubu Polski w walce o tytuły

Motocyklista Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek wystartuje w ostatniej rundzie europejskiej serii Alpe Adria walcząc o tytuł wicemistrza klasy Superbike. O tytuł powalczy natomiast w klasie Supersport młodszy brat Pawła, Marek.
Po ośmiu z dziesięciu wyścigów Alpe Adria, Paweł Szkopek, który pod koniec sierpnia przypieczętował w Poznaniu jedenasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, w tabeli europejskiej serii zajmuje wysokie, trzecie miejsce.
Dzięki trzem podiom, w tym jednym zwycięstwie, startujący Yamahą R1 zawodnik ekipy Pazera Racing do wicelidera traci zaledwie cztery oczka, a do lidera 39 punktów na 55 możliwych jeszcze do zdobycia.
Teoretycznie więc w Chorwacji Szkopek może jeszcze i sięgnąć po mistrzostwo, ale by tak się stało lider tabeli, Czech Michał Filla, musiałby na torze w Grobniku zaliczyć wyjątkowo pechowe wyścigi.

Paweł Szkopek: Zdaję sobie sprawę, że moje szanse na mistrzostwo Alpe Adria są tylko i wyłącznie matematyczne, dlatego kompletnie nie myślę o klasyfikacji generalnej. Przyjechałem do Chorwacji wygrać oba wyścigi i na tym się skupiam. Ten weekend będzie także dla mnie dobrym treningiem i rozgrzewką przed startem w mistrzostwach świata FIM EWC w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or. Grobnik to dość stary i nierówny tor, ale zawsze byłem tutaj szybki. Co więcej, to także obiekt na którym świetnie spisują się opony Dunlop, więc jestem przekonany, że będziemy razem z zespołem dysponowali bardzo konkurencyjnym pakietem i powalczymy w czołówce.

Marek szkopek jest liderem cyklu i musi zaliczyć udany start, by wywalczyć tytuł.
Fot.: Pazera Racing

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button