Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Nasi mistrzowie ruszają na podbój Europy
2 marca 2020

Nasi mistrzowie ruszają na podbój Europy

Aktualni rajdowi mistrzowie Polski, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Automobilklub Polski) wystartują w sezonie 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Będą reprezentowali nowy zespół.

Załoga w barwach zespołu Automobilklubu Polski i Škoda Polska Motorsport w klasyfikacji generalnej RSMP w ostatnich dwóch latach pięć razy stanęła na najwyższym stopniu podium. Duet ma na koncie aż 53 wygrane odcinki specjalne. W sezonach 2018 i 2019 wystartowali łącznie w 20 rajdach.

Sezon 2020 przynosi duże zmiany, które są niezbędne do dalszego sportowego rozwoju zawodników. Duet Marczyk i Gospodarczyk zmierzy się z nowymi wyzwaniami podczas zagranicznych odcinków specjalnych w cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy. Zespół zmienia barwy, jednak jego współpraca ze Škodą Polska będzie kontynuowana – producent będzie pełnił rolę partnera technologicznego, a Miko zostaje ambasadorem linii modeli Sportline i RS czeskiej marki.

Ostatnie dwa lata to dla mnie niesamowity czas pełen wyzwań, nowych doświadczeń, wymagających momentów i sukcesów. To krok milowy w mojej zaledwie 4-letniej karierze kierowcy rajdowego. Škoda Polska obdarzyła mnie ogromnym zaufaniem tworząc zespół w 2018 roku. Cieszę się, że wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie założone cele i w minionym sezonie mogliśmy świętować zdobycie tytułu Mistrzów Polski. Chciałbym bardzo podziękować za wspólne dwa sezony startów, za stworzenie zespołu Škoda Polska Motorsport, który bez wątpienia wniósł nową jakość do polskich rajdów. Jestem dumny z naszej organizacji, skuteczności i wyników. Rok 2020 przynosi zmiany, jednak nasza współpraca się nie kończy, przed nami kolejne wyzwania. Z takimi partnerami jak m.in. Škoda Polska oraz Volkswagen Financial Services patrzę z optymizmem w przyszłość. Przed nami wymagający projekt, który wierzę, że będzie kolejnym krokiem naprzód w moich motorsportowych aktywnościach! Trzymajcie kciuki! – podsumował Miko Marczyk.

Współpraca z Miko i zespołem Škoda Polska Motorsport to przełomowy czas w mojej sportowej karierze. Startuję w rajdach już 15 lat, ale nigdzie nie spotkałem się z takim profesjonalizmem, zaangażowaniem całego zespołu i kierowcy oraz wsparciem i zrozumieniem ze strony partnera, jakim jest Škoda Polska. Przeżyliśmy wspólnie wiele pięknych chwil, chociaż droga do sukcesów nigdy nie była łatwa. Dziękuję wszystkim za ten czas. My jedziemy dalej, zmieniamy barwy ale co najważniejsze nasze drogi ze ŠKODĄ się nie rozchodzą. Trzymajcie kciuki za naszą dalszą drogę! – dodał Szymon Gospodarczyk.

Fot.: Skoda Polska

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button