Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Motocykle
Motocyklista AP w Mistrzostwach Świata
15 sierpnia 2017

Motocyklista AP w Mistrzostwach Świata

Motocyklista Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek wystartuje w najbliższy weekend w dziesiątej rundzie motocyklowych mistrzostw świata World Superbike
w barwach polskiego zespołu Pazera Racing. Na niemieckim torze Lausitzring jedyny nasz rodak w stawce dosiądzie Yamahy R1 o mocy ponad 210 koni mechanicznych.

W tym roku 10-krotny mistrz Polski skupia się na walce o tytuły w międzynarodowych seriach WMMP i Alpe Adria. Na dwa wyścigi przed końcem sezonu Szkopek prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Polski, a w Alpe Adria zajmuje wysokie, drugie miejsce.

42-letni Szkopek to jedyny Polak, który nie tylko startował, ale także punktował w WorldSBK. W poprzednim sezonie nasz zawodnik rywalizował w pełnym cyklu mistrzostw świata, a na Lausitzringu był bliski historycznego finiszu w pierwszej dziesiątce.

Team Pazera Racing już na początku roku postanowił ubiegać się o dziką kartę dla Pawła i wystartować w jednej z rund mistrzostw świata World Superbike. Wybór padł na niemiecki Lausitzring, oddalony o zaledwie 76 kilometrów od polskiej granicy i leżący przy samej autostradzie w kierunku Drezna, 110 km od Berlina.

Reprezentanta AP czekają w Niemczech dwa wyścigi, sobotni i niedzielny. Każdy z nich rozpocznie się o godzinie 13:00. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów pokaże Eurosport 1. Sam weekend rozpocznie się od dwóch piątkowych treningów wolnych. W sobotę rano zawodników czeka ostatni trening wolny, a także kwalifikacyjna sesja Superpole.

Paweł Szkopek: Nie mogę doczekać się powrotu do mistrzostw. W zeszłym roku byłem na Lausitzringu bliski finiszu w pierwszej dziesiątce, a w tym sezonie dysponuję zarówno lepiej przygotowanym motocyklem, jak i lepszą ekipą, dlatego liczę na udany weekend. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeśli będzie sucho, walka o punkty nie będzie łatwa, bo stawka jest w tym roku wyjątkowo szybka, a dla nas będzie to pierwszy start w WorldSBK w tym roku. Finisz w pierwszej piętnastce byłby więc dużym sukcesem. Najpierw czeka nas jednak sporo pracy, ponieważ musimy ustawić zawieszenie K-Tech i elektronikę pod zupełnie nowe dla nas opony, na których nie startowaliśmy w tym roku. Mam jednak za sobą bardzo kompetentny zespół i mechaników, na czele z moim młodszym bratem Markiem, dlatego jestem pewien, że damy radę. Lausitzring to techniczny, a do tego bardzo nierówny tor, na którym duże znacznie ma moc motocykla i praca elektroniki na wyjściach na długie proste. Mamy więc nad czym pracować, ale jesteśmy gotowi do walki. Dziękuję zespołowi Pazera Racing za możliwość ponownego startu w mistrzostwach świata, a polskim kibicom, których na pewno nie zabraknie na trybunach, obiecuję, że damy z siebie wszystko.

Fot.: Team Pazera Racing

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button