Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Motocykle
Motocykliści AP w legendarnym wyścigu
18 kwietnia 2018

Motocykliści AP w legendarnym wyścigu

Motocykliści zespołu Wójcik Racing Team wystartują w najbliższy weekend we Francji w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, drugiej rundzie długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC.
Reprezentanci Automobilklubu Polski, bracia Paweł i Marek Szkopek oraz Paweł Górka i Daniel Bukowski będą zmieniać się za sterami 200-konnej Yamahy YZF-R1 na oponach Dunlop, przygotowanej zgodnie ze specyfikacją EWC przy współpracy z austriackim tunerem YART oraz polskim producentem akcesoriów motocyklowych KMRacing.

Na liczącym 4,2 km torze Le Mans zmierzy się aż 60 zespołów z całego świata. Do mety morderczych, trwających dobę zmagań, podczas których do pokonania będą ponad trzy tysiące kilometrów, nie dojedzie zapewne połowa stawki.

Paweł Szkopek, jedenastokrotny mistrz Polski, będzie zmieniał się na Yamasze R1 z młodszym bratem Markiem, który także ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski oraz wcześniejszy start w Le Mans.

Paweł Szkopek: To będzie mój piąty start w Le Mans. To ogromne wyzwanie, a utrzymanie koncentracji nie jest łatwe. Sam tor jest dość techniczny i zróżnicowany. Jest tutaj wszystko; szybkie zakręty, hamowanie w złożeniu i z górki, szykany, czy zakręty mocno wyprofilowane. Póki co skupiamy się na znalezieniu ustawień, które będą optymalne dla całej naszej czwórki na długim dystansie, ale w drugiej kwalifikacji powalczymy także z pewnością o jak najlepsze czasy. Cieszę się że zespół z którym dwa lata temu zdobyłem mistrzostwo Polski, zaufał mi po raz kolejny i chce wykorzystać mój potencjał aby osiągnąć jak najlepszy rezultat w tym trudnym wyścigu.

Marek Szkopek: Jesteśmy zdeterminowani i gotowi do walki – mówi, dla którego będzie to drugi start w Le Mans. – Liczymy na udany wyścig, dobry wynik i mamy nadzieję, że nic nas nie zaskoczy, choć oczywiście podczas tak długich zmagań wszystko może się zdarzyć. Lubię tor w Le Mans. Jest szybki i dynamiczny, a pierwszy zakręt, który pokonuje się z prędkością ok. 240 km/h, robi ogromne wrażenie. Po wyścigu Bol d’Or pracowaliśmy także nad naszą Yamahą, która dysponuje teraz nie tylko nowym systemem szybkiej zmiany przedniego i tylnego koła, ale także kilkoma modyfikacjami, które poprawiają prowadzenie. Cieszę się, że wystartuję w jednym składzie razem z moim bratem. Świetnie się dogadujemy i choć w tym roku w mistrzostwach Polski klasy Superbike będziemy rywalami, w ten weekend tworzymy jeden zespół i walczymy o wspólny cel.

Wyścig w Le Mans rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa 24 godziny. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2 w następujących godzinach, sobota: 14:45 – 15:30 oraz 17:30 – 1:00. Niedziela: 7:00 – 10:00 oraz 13:30 – 15:15. Podgląd czasów i pozycji na żywo na stronie www.fimewc.com/live-timing oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej FIM EWC.

Fot.: Wójcik Racing Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button