Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Motocykle
Paweł Szkopek przed kolejnym wyzwaniem
19 czerwca 2017

Paweł Szkopek przed kolejnym wyzwaniem

Kierowca Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek będzie bronił na słowackim torze Slovakia Ring prowadzenia w klasyfikacji generalnej klasy Superbike Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Alpe Adria.

Dziesięciokrotny mistrz Polski zdominował pierwszą połączoną rundę WMMP na torze w Poznaniu, wygrywając oba wyścigi, a w międzynarodowej serii Alpe Adria stawał odpowiednio na drugim i pierwszym stopniu podium. Dzięki temu prowadzi w tabelach obu serii. Zawodnik ekipy Pazera Racing wraca w ten weekend na tor, na którym zaledwie dwa miesiące temu nabawił się groźnej kontuzji po wypadku przy prędkości ponad 200 km/h.

Paweł Szkopek (Automobilklub Polski – Pazera Racing ): Slovakia Ring to bardzo szybki i technicznie dość trudny tor – mówi. – Sporym wyzwaniem dla elektroniki są wzniesienia, na których system anti-wheelie odcina moc, więc możliwe, że całkowicie go wyłączymy. Co prawda łopatka, którą złamałem dwa miesiące temu podczas testów wciąż jest nieco obolała, ale czuję się dużo lepiej niż podczas rundy w Poznaniu i chcę ponownie walczyć o zwycięstwa. Testowaliśmy na Słowacji tydzień temu i choć trochę brakowało mi przyczepności, to jednak jestem pewien, że razem z zespołem Pazera Racing i technikami od zawieszeń K-Tech dopracujemy ustawienia, a Dunlop przygotuje dla nas mieszanki opon, które pozwolą nam ponownie walczyć z Karelem Haniką na czele stawki. Tak było już chociażby w 2015 roku, gdy ustanowiłem na Slovakia Ringu rekord okrążenia i wygrałem rundę Alpe Adria. Ciekawie będzie także dzielić tor z zawodnikami serii FIM EWC, w której startowałem gościnnie rok temu.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button