Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Miko Marczyk o sezonie 2020
7 marca 2020

Miko Marczyk o sezonie 2020

Załoga Automobilklubu Polski, Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk przygotowuje się do pierwszego w tym sezonie startu. Jak już informowaliśmy pojadą oni w barwach nowego zespołu w mistrzostwach Europy Juniorów (FIA ERC Junior). Najmłodszy w historii Mistrz Polski w rajdach samochodowych, zaledwie 24- letni Miko otrzymał wsparcie od PKN Orlen.

Mikołaj Marczyk: Rozpoczniemy w marcu na Azorch, w maju wybierzemy się na Wyspy Kanaryjskie, następnie pod koniec maja rajd na Łotwie, w czerwcu zapraszam serdecznie wszystkich kibiców na Rajd Polski w Mikołajkach, w lipcu będziemy się ścigać na asfaltach we Włoszech na rajdzie Roma di Capitale, w końcu w sierpniu zakończymy cykl Mistrzostw Europy Juniorów w Czechach na legendarnym rajdzie Barum. Dodatkowo na zakończenie roku będziemy cieszyć Was naszą jazdą na rajdzie Barbórka Warszawska.

Wielkim zaszczytem jest dla mnie to, że mogę dołączyć do Orlen Team. Ostatnie dwa sezony to bardzo udane debiuty w samochodzie kategorii r5, startowaliśmy w zespole Škody i faktycznie zeszły rok zakończył się dla nas we wspaniały sposób. Zostałem najmłodszym Mistrzem Polski w historii, natomiast w tej chwili stoję przed nowymi wyzwaniami. Jest to nowy początek, rozpiera mnie ogromna duma i radość oraz mam świadomość wielkiego wyzwania, ponieważ będę reprezentował narodowe barwy dzięki najwyższemu wsparciu od PKN Orlen. Chciałbym również poinformować, że wszyscy dotychczasowi partnerzy naszych startów: Škoda Polska, Volkswagen Financial Services, Michelin, RallyShop.pl oraz Rożek Brokers Group zgłosili chęć i gotowość do uczestnictwa w naszych kolejnych rajdowych przygodach za co ogromnie im dziękuję.

Staram się nie patrzeć daleko w przyszłość, zazwyczaj patrzę na przyszłość nieco bliższą, faktycznie mój wiek 23 lat był relatywnie młody w skali polskich zawodników, jednak patrząc na arenę międzynarodową, choćby na Mistrzostwa Europy zawodników w moim wieku, bardzo utalentowanych jest wielu. Przede mną okres wytężonej pracy, chciałbym w tym sezonie udowodnić swoją wartość, pokazać to, że jest we mnie potencjał i przez najbliższe 2 albo 3 lata z tak wspaniałym wsparciem reprezentować nasz kraj oraz docelowo walczyć o jak najwyższe pozycje w Mistrzostwach Europy. Ciężko powiedzieć czy jest to marzenie, myślę że to jest pewnego rodzaju cel. Zawsze marzenia staram się zamieniać w cele, które jestem w stanie doścignąć. Proszę Was o trzymanie mocno kciuków.

Fot.: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button