Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Miko Marczyk ambasadorem… Rajdu Australii
19 maja 2020

Miko Marczyk ambasadorem… Rajdu Australii

20 maja wystartuje wirtualny Rajd Australii, będący drugą rundą zawodów zorganizowanych w ramach Škoda Motorsport eChallenge. Pierwszą rundę stanowił zakończony frekwencyjnym sukcesem kwietniowy Rajd Argentyny. Globalnym ambasadorem zmagań na trasach Australii został kierowca Automobilklubu Polski Miko Marczyk, aktualny Rajdowy Mistrz Polski.
Do rywalizacji opartej na popularnej platformie DiRT Rally 2.0 mogą włączyć się wszyscy amatorzy sportów motorowych i gier wideo, którzy chcą sprawdzić swoich sił w starciu z profesjonalnymi rajdowymi kierowcami siedząc za sterami modelu Škoda Fabia Rally2 evo. Rajd Australii zaplanowany jest w dniach 20-24 maja. Miko Marczyk obejmuje podczas tego rajdu prestiżową rolę ambasadora wydarzenia.

W związku ze zbliżającą się 2 rundą Škoda eChallenge odczuwam wiele pozytywnych emocji. Wraz z Olivierem Solbergiem, synem Mistrza Świata WRC Petera Solberga i Sebastianem Bedoret zostałem globalnym ambasadorem cyklu Motorsport eChallenge. Po ostatnim wirtualnym rajdzie zostałem wytypowany przez zespół fabryczny do reprezentowania światowych barw Škody – to dla mnie wielkie wyróżnienie. W pierwszej rundzie do zawodów zgłosiło się prawie 4000 zawodników. Chciałbym zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie i do wspólnej rywalizacji. Tym razem spotkamy się na trasach Rajdu Australii. Zawody rozpoczynają się w środę i kończą w niedzielę – komentuje Miko Marczyk.

Pierwsza runda wydarzenia zorganizowanego w odpowiedzi na zawieszenie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród graczy na całym świecie. W premierowym Rajdzie Argentyny do walki stanęło prawie 4000 graczy nie tylko z Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych. Do rywalizacji stanęli m.in.: aktualny Rajdowy Mistrz Polski Miko Marczyk i inni profesjonalni kierowcy, tacy jak: Chris Ingram, Pontus Tidemand, Oliver Solberg, Martin Koči czy Petr Semerád.
Rajd Australii online dostępny jest dla wszystkich graczy zarejestrowanych na platformie DiRT Rally 2.0, firmy Codemasters na PC z systemem Microsoft Windows, PlayStation4 i Xbox One pod linkiem (nazwa klubu: Skoda Echallenge). Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z porad inżynierów Škoda Motorsport, którzy podpowiedzą jak najlepiej przygotować wirtualny model Fabia Rally2 evo do startu.

Kto będzie szybszy od Kuby Przygońskiego?

Trwa wirtualna rywalizacja w Rajdzie Polski. Do 24 maja każdy, kto posiada grę Dirt Rally 2.0, może wziąć udział w projekcie Red Bull OS w Salonie. Wystarczy mieć grę Dirt Rally 2.0 i dołączyć do wydarzenia na stronie www.redbull.pl/os-w-salonie.
Kuba Przygoński, mistrz świata w rajdach terenowych z 2018 roku, ostatnio pokazał swoje umiejętności w symulatorze i pokonał odcinek specjalny „Jezioro Lukie” z czasem 2:50.143. Osoba, która wykręci najlepszy czas na tym odcinku, wygra zestaw gadżetów od naszego kierowcy.

Ostatnio spędzam na symulatorze więcej czasu. W trakcie normalnego sezonu nie mam zbytnio takiej możliwości, bo często startuję i jestem w podróży. Ale teraz nadarzyła się okazja, by poświęcić temu więcej uwagi. I pojawił się pomysł, by zrobić coś ekstra dla fanów rajdów, jakoś ich zaangażować. Simracing to fajna sprawa, dobry trening uzupełniający, który pozwala ćwiczyć koncentrację i pewne partie mięśni – mówi Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski, czwarty kierowca ubiegłorocznego Rajdu Dakar.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzyma z kolei bon na zakupy w sklepie internetowym Red Bull Shop. Każdy gracz może także aplikować o bezpłatny dwupak Red Bulla, który otrzyma bezpośrednio do domu.

Fot.: Skoda Polska i Red Bull

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button