Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Mikko wygrał na Śląsku – mamy mistrza Polski!
8 września 2019

Mikko wygrał na Śląsku – mamy mistrza Polski!

Załoga Automobilklubu Polski, Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrała Rajd Śląska, przedostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zdobywając jednocześnie tytuły Mistrzów Polski!
To trzecie w tym roku zwycięstwo naszych reprezentantów w rundzie RSMP – na Śląsku byli oni najszybsi na 8 z 12 odcinków specjalnych, w tym na kończącej rywalizację próbie Power Stage.

Mikołaj Miko Marczyk został najmłodszym w historii mistrzem Polski sięgając po końcowy triumf w wieku 23 lat (urodzony 24.10.1995). Łodzianin swoją rajdową karierę rozpoczął zaledwie przed trzema laty startując w sezonie 2016 w mistrzostwach Śląska. Rok później wywalczył tytuł mistrza kraju w klasie Open N, a sezon 2018, pierwszy za kierownicą samochodu klasy R5 zakończył już na drugim miejscu ulegając Grzegorzowi Grzybowi tylko jednym punktem. W ubiegłym roku odniósł również dwa pierwsze zwycięstwa w rundach RSMP (rajdy Elektreny i Polski).

Tegoroczną rywalizację Marczyk rozpoczął od wygrania 47. Rajdu Świdnickiego- Krause. Na najwyższym stopniu podium stanął także w Rajdzie Elektreny, a piątym zwycięstwem w RSMP w karierze, w Rajdzie Śląska przypieczętował mistrzowski tytuł.
W sześciu tegorocznych rundach Marczyk i Gospodarczyk wygrali 33 z 69 rozegranych odcinków specjalnych. Ich łupem padła już także klasyfikacja RMF Maxxx Trophy (do końca na maxa) czyli punktacja na odcinkach Power Stage (ostatnie próby sportowe w każdym rajdzie). W sezonach 2018 i 2019 Marczyk i Gospodarczyk reprezentowali zespół Skoda Polska Motorsport, polskiego importera czeskiej firmy.

Bardzo dobrze spisał się w rajdzie Maciej Lubiak (Hyundai i20 R5). Po prologu zajmował drugie miejsce w klasyfikacji, a zawody ukończył na 6 pozycji.

Było super. Bardzo intensywny rajd, 10 trudnych, choć krótkich, odcinków. Wysokie tempo, początek był świetny, konkurenci zaczęli przyspieszać w drugiej części zawodów. Nagle spadł deszcz, a byliśmy na slickach. Ekstremalna dość przygoda jadąc R5 w deszczu na oponach na suchą nawierzchnię. Naszym celem było ukończenie rajdu i zrobiliśmy to wspólnie z Michałem i całym zespołem! – mówił na mecie Maciek.

Na 8. Miejscu w generale dojechali Daniel Chwist i Kamil Heller (Hyundai i20 R5). Pilot Jakub Gerber wywalczył punkt za 10. miejsce. Artur Rowiński (Skoda Fabia) był drugi w klasie Open 4WD, pilot Ryszard Ciupka – pierwszy w Open 2WD-, pilot Piotr Białowąs – pierwszy w klasie 4, Jarosław Szeja – czwarty w Open 4WD, pilot Paweł Grzywacz – pierwszy, Paweł Wysocki i Arkadiusz Sałaciński – drudzy, a Arkadiusz Kula – czwarty w HR2. Na mecie znalazł się także pilot-weteran Maciej Wisławski.

W HRSMP najlepsze wyniki zanotowała załoga Robert Luty i Marcin Celiński (Subaru Legacy, a drugi był w tej samej klasie Marcin Grzalewski (Ford Sierra). Taka też była kolejność na Power Stage.
Były to więc bardzo udane zawody dla naszego Klubu!

Sezon RSMP 2019 zakończy Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec z bazą w Dusznikach Zdroju – Zieleńcu, w dniach 4 – 6 października, w którym do zdobycia będzie jeszcze aż 55 punktów.

Fot.: rsmp.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button