Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2023 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Mateusz Lisowski z numerem 1 w Memoriale Kuliga i Bublewicza
27 marca 2017

Mateusz Lisowski z numerem 1 w Memoriale Kuliga i Bublewicza

Załoga Automobilklubu Polski, Mateusz Lisowski i Dariusz Burkat (Ford Fiesta Proto) wystartuje z numerem 1 w Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się w dniach 31.03 – 2.04 z bazą w Wieliczce. Kierowca AP będzie się starał powtórzyć ubiegłoroczny wynik, czyli ponownie zająć w zawodach pierwsze miejsce. W rajdzie wystartuje w sumie rekordowa ilość załóg –  organizatorzy otrzymali 53 zgłoszenia, w tym 22 do zmagań memoriałowych i 31 w ramach pierwszej rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza rozgrywany jest od 2007 roku. W tym roku obok Lisowskiego i Burkata wystartuje kilku innych reprezentantów Automobilklubu Polski, w tym załoga Andrzej Borkowski i Magda Wilk, Sebastian Stec, Kamil Heller (z Filipem Nivette) oraz Ryszard Ciupka (z Konradem Bielą).
W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jako drudzy (z numerem 52) wystartują Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Audi Quattro), a za nimi kolejne załogi AP: Tomasz Wikieł  i  Tomasz Wichrowski (Subaru Impreza EGC8), Krzysztof i Tadeusz Głowala (Mazda 323 GTX), Robert Luty i Dariusz Gurdziołek (Subaru Legacy) oraz Arkadiusz Kula i Jarosław Janusz (BMW E30 M3).

Na liście zgłoszeń z naszego Klubu są także: Michał Jucewicz, Artur Kędzierski, Paweł Wysocki, Michał Pryczek, Witold  H. Molicki, Witold M. Molicki, Marcin Grzelewski, Rafał Winiarski, Tomasz Szostak, Mariusz , Robert Gieroń, Piotr Życzyński,  Karolina Woźnica oraz Piotr Żywina. W gronie uczestników Motul HRSMP nestorami są Andrzej „Śruba” Wodziński (w przeszłości dwukrotny Mistrz Polski) i Marek Pawłowski (ma w dorobku pięć mistrzowskich szarf). Pojadą oni w Alfie Romeo Junior z rocznika 1971.

Patrząc na listę zgłoszeń do Motul HRSMP nie sposób się oprzeć wrażeniu, że nasz Klub jest w tej dyscyplinie potęgą. W ubiegłym roku nasi „historycy: wygrali klasyfikację Pucharu Polski, teraz czas na Mistrzostwo!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button