Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Motocykle
Marek Szkopek nadal liderem
3 lipca 2018

Marek Szkopek nadal liderem

Motocyklista Automobilklubu Polski, Marek Szkopek jechał po zwycięstwo w pierwszym wyścigu klasy Superbike w trakcie połączonych rund mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na torze Pannonia Ring. Niestety wywrotka z powodu problemu z kontrolą trakcji sprawiła, że ubiegłoroczny mistrz kraju w kategorii Supersport finiszował na czwartej pozycji. Dzień później Marek zajął jednak drugie miejsce w stawce WMMP i dzięki trzeciemu w tym roku podium nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Podczas pierwszego wyścigu mieliśmy mały problem z kontrolą trakcji, co zakończyło się dla mnie wywrotką, która kosztowała mnie zwycięstwo, ale dojechaliśmy do mety tuż za podium i zdobyliśmy cenne punkty. W drugim biegu byłem mocno poobijany, co odbiło się na moim tempie, ale mimo wszystko stanąłem na podium i nadal prowadzę w klasyfikacji generalnej, więc idziemy w dobrym kierunku. Jestem trochę obolały, ale do kolejnej rundy w Poznaniu wszystko już będzie w porządku – mówi Marek Szkopek.

Drugi z naszych reprezentantów – Paweł Szkopek także walczył o zwycięstwo w pierwszym wyścigu, ale po dwóch wywrotkach minął linię mety na trzecim miejscu wśród Polaków. W drugi biegu obrońca tytułu pojechał jednak bezbłędnie, dystansując polskich rywali i przez połowę wyścigu prowadząc również w stawce Alpe Adria. Niedzielna wygrana była jego drugą w tym roku.

Cieszę się ze zwycięstwa w mistrzostwach Polski z przewagą 44 sekund nad drugim zawodnikiem. Mając w pamięci sobotnie przygody dzisiaj starałem się nie forsować tempa i skupić na dowiezieniu do mety wygranej w mistrzostwach Polski, ale dobrze było także po raz drugi w tym roku stanąć na podium w Alpe Adria. Teraz czekam już na kolejne wyścigi w Poznaniu, gdzie chcę znów walczyć o zwycięstwo i spróbować wyśrubować rekord toru – mówi Paweł Szkopek, startujący Yamahą R1.

Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 14-15 lipca na torze w Poznaniu.

Fot.: Wójcik Racing Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button