Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Motocykle
Marek i Paweł wygrywają
28 maja 2018

Marek i Paweł wygrywają

Motocykliści Automobilklubu Polski, bracia Marek Szkopek i Paweł Szkopek wygrali po jednym wyścigu w ramach pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, rozegranej na Torze Poznań.
Marek Szkopek ma za sobą wymarzony debiut w królewskiej klasie Superbike. Choć startował na zapasowym motocyklu, w pierwszym biegu minął linię mety na pierwszej pozycji, a w drugim był drugi, obejmując pewne prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Paweł Szkopek (także Yamaha R1) wygrał drugi wyścig, jednocześnie finiszując na drugiej pozycji w europejskiej serii Alpe Adria.
Paweł przez cały weekend był najszybszym zawodnikiem na torze w Poznaniu, pierwszego dnia wygrywając kwalifikacje i o zaledwie jedną dziesiątą sekundy rozmijając się z rekordem okrążenia, a następnie obejmując prowadzenie w pierwszym wyścigu weekendu. Niestety, pewnego zwycięstwa obrońcy tytułu pozbawiła niezawiniona wywrotka po najechaniu na nierówność w pierwszym zakręcie.
Dzień później Paweł ponownie narzucał jednak tempo, do ostatnich metrów walcząc z Czechem Karelem Haniką i o włos rozmijając się ze zwycięstwem w Alpe Adria. Jednocześnie był także bezkonkurencyjny w klasyfikacji mistrzostw Polski, wygrywając wyścig z przewagą jedenastu sekund.

Paweł Szkopek: Pokazaliśmy w ten weekend, że będziemy w tym sezonie walczyć nie tylko o tytuł w mistrzostwach Polski, ale także w Alpe. Wielka szkoda straconych, gdy przewróciłem się jadąc na prowadzeniu po wjechaniu tylnym kołem w dużą nierówność. Mechanicy zespołu Pazera Racing wykonali jednak wieczorem kapitalną pracę, odbudowując mocno uszkodzony motocykl, dzięki czemu w niedzielę mogłem ustawić się na starcie. Walka z Karelem w drugim wyścigu była bardzo zacięta. W pewnym momencie zderzyliśmy się ze sobą. Nie chciałem ryzykować, bo już za kilka dni czekają mnie testy przed kolejnym startem w mistrzostwach świata FIM EWC, a Karel i tak nie jest naszym rywalem w mistrzostwach Polski.

Druga runda mistrzostw Polski WMMP odbędzie się na przełomie czerwca i lipca na torze Pannoniaring na Węgrzech.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button