Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Marczyk i Gospodarczyk na mecie na Łotwie
17 sierpnia 2020

Marczyk i Gospodarczyk na mecie na Łotwie

Załoga Automobilklubu Polski, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk ma za sobą kolejny występ w mistrzostwach Europy (FIA ERC). Tym razem rywalizowali w Rajdzie Liepāja, jednej z najszybszych rund w całym kalendarzu.

Nasi zawodnicy zajęli 6. miejsce w klasyfikacji juniorów i 13. miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując 10 odcinków specjalnych podczas dwóch dni rywalizacji.

Oceniam ten występ, jako bardzo udany, szczególnie że debiutujemy tutaj, zbieramy doświadczenie, jak we wszystkich rajdach tegorocznych Mistrzostw Europy. Tempo nauki było bardzo duże i po tych dwóch dniach jestem znacznie lepszym kierowcą na szutrze. Wierzę w to, że gdy tu wrócimy w przyszłym roku, to będziemy w stanie walczyć o naprawdę wysokie pozycje i utrzymywać stałe, wysokie tempo przez cały rajd – powiedział Miko Marczyk.

Odnotować należy drugie miejsce Marczyka i Gospodarczyka w klasyfikacji generalnej na odcinku kwalifikacyjnym. Dobrą passę w czasie rajdu przerwała przebita opona na czwartym kilometrze trzeciego odcinka i konieczność zmiany koła na trasie, co spowodowało dużą stratę, wynoszącą ponad dwie minuty.

Finałowy etap rajdu Liepaja rozpoczął się od zwycięstwa naszej załogi w klasyfikacji ERC1 junior na 8. odcinku specjalnym. Ostatnie dwa OS-y załoga ORLEN Team zakończyła kolejno na 2. i 5. miejscu wśród juniorów.

Jestem szczęśliwy, bo po wczorajszych przygodach, dziś pokazaliśmy swój potencjał i to, że stać nas na wygrywanie odcinków specjalnych. Był to nasz debiut na rajdzie Liepāja i tej szutrowej, piekielnie szybkiej trasie. Jestem zadowolony, że dowieźliśmy ten wynik do mety – powiedział Szymon Gospodarczyk.

Kolejny start czeka Miko i Szymona 17 września na Azorach.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button