Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Maciek Lubiak zadowolony ze startu
23 marca 2018

Maciek Lubiak zadowolony ze startu

Kierowca Automobilklubu Polski, Maciej Lubiak w oczekiwaniu na sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zaliczył treningowy start w Rajdzie Valasska za kierownicą Opla Adama R2.

Jadący z Tomaszem Borko Maciek nie miał wcale łatwego zadania. Liczna stawka samochodów czteronapędowych sprawiała, że po ich przejazdach na drodze pojawiało się mnóstwo błota, kamyczków i piachu, które zalegały na poboczach po zimie. Start w Valassce był więc dla wszystkich sprawdzianem nie tylko ustawień oraz wyczucia samochodu, ale także umiejętności czytania drogi i właściwej oceny przyczepności.

Kierowca AP konsekwentnie realizował swój treningowy plan przyśpieszając z odcinka na odcinek. Mimo drobnych problemów w ze wspomaganiem kierownicy i częstych zmian ustawień, aby jak najlepiej poznać samochód, załoga Maczfit Rally Team dobrze prezentowała się na tle czeskiej czołówki i ostatecznie zakończyła Rajd Valasska na dziewiątym miejscu na 37 załóg, które ruszyły do rywalizacji w kategorii samochodów z napędem na jedną oś.

Maciej Lubiak: Nasz start w Valassce był elementem przygotowań do sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i myślę, że to był bardzo dobry wybór. Czescy kierowcy jeżdżą bardzo szybko i są świetnym punktem odniesienia, zaś trasy były wymagające i trudne technicznie. Mieliśmy drobne problemy ze wspomaganiem, a dodatkowo zmienialiśmy ustawienia co pętle, jednak szybko udało nam się złapać dobre tempo i czerpaliśmy sporo frajdy z jazdy. Myślę, że odrobiliśmy zadanie domowe, jeśli idzie o kwestie opisu, ustawień auta i szukania tempa. Na dokładne sprawdzenie tego przyjdzie czas podczas Rajdu Świdnickiego, a z Valasski jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż zebraliśmy tu wiele cennych informacji.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button