Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Łukasz Pieniążek na szóstkę
9 października 2017

Łukasz Pieniążek na szóstkę

Łukasz Pieniążek (Automobilklub Polski) i Przemek Mazur powiększyli swój dorobek punktowy w WRC 2. W Rajdzie Katalonii załoga TRT Peugeot World Rally Team zajęła znakomite 6. miejsce.

Hiszpańska runda Rajdowych Mistrzostw Świata jako jedyna w cyklu rozgrywana była zarówno na szutrze, jak i asfalcie. Zmiana nawierzchni w trakcie zawodów była wyzwaniem zarówno dla zawodników, jak i mechaników. Ci pierwsi musieli szybko dostosować styl jazdy do zmiennej nawierzchni. Natomiast drudzy, pomiędzy pierwszym, a drugim etapem, mieli za zadanie całkowitą zmianę specyfikacji samochodów z szutrowych na asfaltowe. Jedyna polska załoga w Rajdzie Katalonii znakomicie poradziła sobie z tym trudnym zadaniem i utrzymywała równe tempo na każdej nawierzchni.

Łukasz z Przemkiem od początku starali się dostać do pierwszej piątki WRC 2. Zadanie udało się już na pierwszej pętli – na oesie trzecim zajęli 4. miejsce w klasie i awansowali na 5. miejsce. Podczas pozostałych szutrowych prób Polacy utrzymywali wysokie tempo. Piątek załoga TRT Peugeot World Rally Team zakończyła na pozycji szóstej. Po zmianie setupu i przesiadce na asfalt Pieniążek z Mazurem starali się jak najszybciej przystosować do nowych warunków na trasach. Pomimo ostrej konkurencji, na trudnych oesach nie popełnili żadnego błędu i utrzymali 6. miejsce w WRC 2. Oznacza to, że ich konto punktowe w klasyfikacji rocznej powiększyło się o osiem oczek.

Kolejnym startem Łukasza i Przemka będzie Rajd Walii zaplanowany na ostatni weekend października. Będzie to także ostatni występ polskiej załogi w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Łukasz Pieniążek: Hiszpańska runda mistrzostw świata była dla nas nie lada wyzwaniem, szczególnie ze względu na zmianę nawierzchni w trakcie zawodów. Daliśmy sobie radę z tym zadaniem. Plan taktyczny, który zakładaliśmy przed rajdem, został zrealizowany w 100%. Szóste miejsce w WRC 2 to dla nas bardzo dobry wynik, cieszą szczególnie kolejne punkty do klasyfikacji rocznej. Jednak najważniejsze jest doświadczenie, które zaprocentuje z pewnością w przyszłym roku. Po tym udanym występie chciałbym podziękować całemu zespołowi Tagai Racing Technology oraz Peugeot Sport za ostatnie miesiące wspólnej pracy, podczas których przejechałem sporo kilometrów za kierownicą auta R5 oraz postawiłem pierwsze kroki w cyklu WRC2.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button