Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Łukasz Pieniążek na starcie Rajdu Polski
28 czerwca 2017

Łukasz Pieniążek na starcie Rajdu Polski

Na ten weekend czekają wszyscy rajdowi kibice w Polsce, czwarty rok z rzędu na przepięknych Mazurach rozegrana zostanie runda Rajdowych Mistrzostw Świata. W Rajdzie Polski wystąpi także najwyżej sklasyfikowana polska załoga w WRC 2 Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.

Załoga TRT Peugeot World Rally Team (Automobilklub Polski) przed ósmą rundą czempionatu plasuje się na 11. miejscu w klasie i posiada tyle samo punktów, co poprzedzająca ich ekipa. Ta pozycja jest wynikiem bardzo dobrych rezultatów w Rajdzie Portugalii (5. miejsce) oraz w Rajdzie Sardynii (6. miejsce). O kolejne punkty Łukasz i Przemek powalczą w domowej rundzie mistrzostw Świata. Rozgrywany w okolicach Mikołajek Rajd Polski to jedna z niewielu okazji dla polskich kibiców by zobaczyć tę parę w akcji. W ubiegłym roku na mazurskich trasach Pieniążek z Mazurem walczyli w ramach JWRC zaliczając przy okazji pierwsze oesowe zwycięstwo w tym cyklu. Tym razem poprzeczka jest powieszona jeszcze wyżej. W klasie WRC 2 łącznie zgłoszenia nadesłało 15 załóg, w tym aż cztery z Polski. Łukasz z Przemkiem jako jedyni w stawce skorzystają z Peugeota 208 T16 R5.

Zawody rozpoczną się od czwartkowego shakedownu, następnie wieczorem na Torze Mikołajki zawodnicy zmierzą się na trasie superoesu. Prawdziwe emocje rozpoczną się od piątku i potrwają do niedzielnego popołudnia. W tym czasie załogi do przejechania będą miały dwadzieścia trzy odcinki specjalne o łącznej długości ponad 318 kilometrów.

Kibice, którzy nie dotrą do Mikołajek będą mogli zobaczyć za pośrednictwem WRC+ (plus.wrc.com) oraz Red Bull TV (redbull.tv) aż pięć odcinków specjalnych na żywo. Komentarze i wyniki Łukasza Pieniążka i Przemka Mazura będą dostępne na fanpage’u załogi na Facebooku oraz na pozostałych mediach społecznościowych PieniazekRally.

Łukasz Pieniążek: To będzie dla mnie naprawdę wyjątkowy weekend i jedna z nielicznych okazji by zaprezentować się przed wspaniałą polską publicznością. Rajd Polski zajmuje w moim sercu wyjątkowe miejsce, ze względu na niepowtarzalny klimat i cudowne mazurskie krajobrazy. Uwielbiam odwiedzać te strony prywatnie, a występ w tych zawodach to spełnienie marzeń każdego polskiego rajdowca. Jedziemy na Rajd Polski by powalczyć o jak najwyższą lokatę w WRC 2. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym doświadczenie zdobyte w ubiegłym roku. Postaram się maksymalnie wykorzystać posiadaną wiedzę. Zapraszam wszystkich kibiców na odcinki specjalne.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button