Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Łukasz Pieniążek nadal w mistrzostwach świata
10 stycznia 2019

Łukasz Pieniążek nadal w mistrzostwach świata

Kierowca Automobilklubu Polski, Łukasz Pieniążek w bieżącym sezonie wystartuje w zespole M-Sport Ford World Rally, który wystawi dwie załogi w całkowicie nowej serii mistrzostw świata – WRC 2 Pro w ramach FIA World Rally Championship.
Obok Łukasza jeździć będzie Gus Greensmith. Poprowadzą modele Fiesta R5S napędzane silnikami EcoBoost.

M-Sport i Ford są znane z promowania młodych talentów, a ta nowa seria pozwala zespołowi dalej rozwijać karierę dwóch młodych kierowców – Greensmitha i Pieniążka, którzy rywalizują wystartują w 10 rajdach. Greensmith dodatkowo weźmie udział za kierownicą Forda Fiesty WRC w Rajdzie Portugalii (Rally de Portugal), z możliwością dalszych startów przez cały rok.
Greensmith jest jednym z najbardziej obiecujących talentów w Wielkiej Brytanii. W tym roku wystartuje z nowym pilotem, Elliottem Edmondsonem.

Łukasz Pieniążek (Automobilklub Polski) będzie miał szansę na dalsze rozwijanie kariery, startując w profesjonalnie przygotowanym przez zespół M-Sport samochodzie. Wraz z Przemysławem Mazurem w 2018 roku odnieśli kilka spektakularnych sukcesów w mistrzostwach świata WRC2, z których największym było dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie w Rajdzie Portugalii.
Gus Greensmith rozpocznie rywalizację w 2019 r w Rallye Monte- Carlo, Łukasz Pieniążek w barwach Cumbrian zadebiutuje na ośnieżonych etapach Rajdu Szwecji.

To kolejny krok w mojej karierze rajdowej i jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu M-Sport. Wierzę, że dzięki ich wiedzy i doświadczeniu będę mógł osiągnąć kolejny poziom jako kierowca rajdowy. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu – komentował Łukasz Pieniążek.

Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi mistrzostwami WRC 2 Pro i chcemy zobaczyć, co mogą w nich dokonać zarówno Gus, jak i Łukasz, którzy przechodzą kolejną fazę swojej kariery. Gus był z nami od wielu lat i w tym czasie widzieliśmy, jak rozwija się. Wywalczył cztery podia w zeszłym roku i był bliski osiągnięcia – i to nie raz – wygranej. Łukasz pracuje z nami po raz pierwszy w tym roku, ale jesteśmy świadomi jego możliwości. Będziemy śledzili jego postępy w ramach zespołu M-Sport – powiedział Richard Millener, kierownik zespołu.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button