Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Łukasz Byśkiniewicz w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
7 maja 2021

Łukasz Byśkiniewicz w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej

Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Zbigniew Cieślar już w najbliższy weekend 8-9 maja wystartują w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Jest to drugi tegoroczny startreprezentantów TVN TURBO RALLY TEAM’u w rundzie cyklu Marten Tarmac Masters. Po raz drugi w tym roku kibice będą mogli zobaczyć załogę w nowym samochodzie- Fordzie Fiesta Rally3. Start w Głubczycach na Śląsku jest kolejnym etapem przygotowań przed rozpoczęciem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Sezon miał wystartować w kwietni w Świdnicy, ale z powodu pandemii kalendarz RSMP został zmodyfikowany i inauguracja sezonu ma nastąpić na początku czerwca od Rajdu Żemaitija na Litwie. Byśkiniewicz i Cieślar po wygraniu pierwszej rundy Marten Tarmac Masters w Nowej Rudzie, teraz w Głubczycach pojawiają się jako liderzy punktacji w swojej klasie. Mimo, że start traktują treningowo i testowo, to zapowiadają walkę o zwycięstwo w klasie PRO1.

Łukasz Byśkiniewicz:
„Bardzo się cieszę, że wystartujemy w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej. Po przesunięciu inauguracji sezonu Mistrzostw Polski o 1,5 miesiąca głód jazdy jest bardzo duży. Ze Zbyszkiem znamy charakterystykę głubczyckich odcinków specjalnych, ponieważ ścigaliśmy się na nich rok temu. Trasa jest świetna i pozwala na bardzo owocny trening oraz testy, a start w dodatkowym rajdzie jest najlepszym sposobem na utrzymanie wysokiej formy. Drugi raz w tym roku zobaczycie nas w Fordzie Fiesta Rally3 z APR Motorsport obsługiwanym przez Kumiega Racing. Nie sprawdziłem jeszcze wszystkich ustawień zawieszenia oraz zachowania auta na wszystkich mieszankach opon Michelin, dlatego bardzo się cieszę, że będę poznawać limity- co by nie mówić- nowego jeszcze dla nas samochodu w warunkach bojowych. Lista zgłoszeń do rajdu jest bardzo imponująca, pełna nazwisk znanych z Mistrzostw Polski. To pokazuje jak wszyscy są spragnieni rajdowej rywalizacji i adrenaliny. Będziemy chcieli jej dostarczyć sobie i kibicom razem z naszymi Partnerami: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Siren7, Michelin Motorsport Poland. Dziękuje macierzystej TVN TURBO za wsparcie medialne i już teraz zapraszam na relacje w programie Raport.”

Zbigniew Cieślar:
„Czekamy na pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale nie w domu z założonymi rękami. Cieszę się, że wystartujemy w 3. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, ponieważ to świetna impreza z wymagającymi, bardzo szybkimi odcinkami specjalnymi. Miesiąc temu pierwszy raz wystartowaliśmy nowym Fordem Fiesta Rally3 i już wiemy, że to świetne auto 4×4 z dużym potencjałem. Teraz będziemy chcieli jeszcze bardziej go poznać i znaleźć się na mecie na najwyższym miejscu tak jak w Nowej Rudzie.”

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button