Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Lubiak i Trela przed Rajdem Dolnośląskim
4 października 2019

Lubiak i Trela przed Rajdem Dolnośląskim

Godny finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zaplanowali organizatorzy ostatniej rundy cyklu. Rajd Dolnośląski to trzecie podwójnie punktowane zawody krajowego czempionatu w tym sezonie. 19 odcinków specjalnych, z których piątkowy etap rozegrany zostanie wieczorem i w nocy, a rywalizacja rozegra się na ponad 200 kilometrach oesowych, zapowiada wymagające zmagania.

Wśród prawie 40 załóg, które zdecydowały się wystartować w tych zawodach, jest Maciej Lubiak z Michałem Trelą, którzy przykleją na Hyundaia i20 R5 numer 7. Przygotowując się do ostatniej rundy w RSMP załoga wystartowała w miniony weekend w Rajdzie Wisły. Lubiak – najbardziej doświadczony kierowca w całej stawce tego legendarnego rajdu, wygrywając wszystkie sobotnie odcinki specjalne w klasyfikacji generalnej, zwyciężył w Wiśle. Teraz skupiają się na ostatnich w tym roku zawodach w okolicach Kłodzka.

Maciej Lubiak: Gdy zobaczyłem harmonogram Rajdu Dolnośląskiego, natychmiast przypomniały mi się stare, piękne rajdy. Właśnie w takich zawodach brałem udział zanim zrobiłem przerwę w startach. Niesamowicie zapowiadają się zarówno nocne odcinki, jak i długość całego rajdu. Do tego byłem przyzwyczajony i mam nadzieję, że szybko przypomnę sobie taką formułę, gdzie trzeba rozłożyć siły, a jednocześnie dawać z siebie wszystko na każdym odcinku. Rajd Wisły dał nam kolejne ważne informacje, które wykorzystamy na trasach Kotliny Kłodzkiej.

Michał Trela: Treningowy start w Rajdzie Wisły był świetną formą przygotowań do Dolnośląskiego, sądzę że lepszą niż prywatne testy. Wisła pokazała nad czym musimy jeszcze popracować, by ulepszyć współpracę. Ostatnia runda mistrzostw Polski jest długim rajdem. Mamy do pokonania ponad 200 kilometrów oesowych. Będzie to wymagało zachowania maksymalnej koncentracji przez trzy dni. Skalę trudności podnoszą nocne odcinki specjalne. Takie rajdy były rozgrywane kilkanaście lat temu. Jestem zmotywowany i mam nadzieję, że z satysfakcjonującym wynikiem zobaczymy się na mecie.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button