Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński kończy rajd Hungarian Baja na podium
11 sierpnia 2017

Kuba Przygoński kończy rajd Hungarian Baja na podium

Kuba Przygoński (Automobilklub Polski) z pilotem Tomem Colsoulem zajęli trzecią pozycję w silnie obsadzonych zawodach Hungarian Baja, ósmej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Załoga ORLEN Team ostatniego dnia rajdu nie popełniła żadnego błędu i utrzymała miejsce na podium. Zawody wygrał lider Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al Attiyah przed zeszłorocznym zwycięzcą Mikko Hirvonenem.

W niedzielę zawodnicy dwukrotnie mieli do pokonania stukilometrowy odcinek. Pierwszy przejazd wygrał prowadzący w rajdzie Katarczyk Nasser Al Attiyah (Toyota Hilux Overdrive) przed Finem Mikko Hirvonenem i Kubą Przygońskim (obaj w Mini John Cooper Works R). Drugi przejazd niespodziewanie należał do Arona Domżały (Toyota Hilux Overdrive), który o sekundę wyprzedził Katarczyka. Hirvonen uzyskał trzeci czas, a Przygoński – czwarty. Cały rajd wygrał Al Attiyah i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce dla Mikko Hirvonena, który ostatecznie stracił do zwycięzcy ponad trzy i pół minuty. Najniższe miejsce na podium dla załogi ORLEN Team, która na metę dotarła ponad cztery minuty po Finie.

Jesteśmy po zawodach Baja Węgry. Bardzo dobry start dla nas. Trzecie miejsce przy mocno obsadzonym rajdzie: na podium Nasser i Mikko, za nami Prokop, Domżała i Rautenbach. Bardzo się cieszymy z wyniku, tym bardziej że jechałem tu pierwszy raz. Fajne ściganie, dobre doświadczenie. Cały czas pracowaliśmy z Tomem nad ustawieniami samochodu i widzimy potencjał, żeby był jeszcze szybszy i lepiej się prowadził. Mam nadzieję, że wszystko uda się już skonfigurować przed Baja Poland – powiedział Kuba Przygoński na zakończenie Hungarian Baja.

Do końca tegorocznej rywalizacji w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych pozostały jeszcze trzy rundy. W pierwszy weekend września zawodnicy zawitają do Szczecina i będą rywalizować w Baja Poland. Trasy odcinków specjalnych polskiej rundy już tradycyjnie zostały wytyczone wokół poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim i w okolicach gminy Dobra.

Wyniki czołowej szóstki na zakończenie rajdu Hungarian Baja:
1. NASSER AL ATTIYAH / MATHIEU BAUMEL – Toyota Hilux Overdrive 5:24:54
2. MIKKO HIRVONEN / ANDREAS SCHULZ – Mini John Cooper Works R +3:38
3. JAKUB PRZYGOŃSKI / TOM COLSOUL – Mini John Cooper Works R +8:02
4. MARTIN PROKOP / JAN TOMÁNEK – Ford F-150 Evo +13:47
5. ARON DOMŻAŁA / MACIEJ MARTON – Toyota Hilux Overdrive +16:04
6. RAUTENBACH CONRAD / PALMEIRO FILIPE – Mini John Cooper Works R +25:29

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button