Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński we Włoszech
21 czerwca 2019

Kuba Przygoński we Włoszech

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk wystartują już dzisiaj, w piątek w trzeciej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach baja, rozgrywanej we Włoszech.

Załoga Orlen Team, zajmująca drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem.
Italian Baja rozpocznie się piątkowym prologiem o długości 12,5 km. Podczas trzech dni zawodów kierowcy pokonają łącznie ponad 430 km krótkich OS-ów. Do startu w rajdzie zgłosiło się 40 ekip. Podobnie jak w niedawno zakończonym Rajdzie Kazachstanu, we Włoszech kierowca Automobilklubu Polski zasiądzie za kierownicą Mini John Cooper Works Rally.

Mam dobre wspomnienia związane z tymi zawodami. Wygrywaliśmy we Włoszech dwa lata z rzędu, więc jedziemy tam z dobrym nastawianiem. Jest to tzw. supersprint. Trasa będzie bardzo urozmaicona – prowadzi między winnicami, po wyschniętej rzece, gdzie trzeba uważać, żeby jechać ekstremalnie szybko, a równocześnie nie przebić opony na kamieniach – to będzie wymagające. Jestem pewien, że czeka nas zacięta rywalizacja. Cieszę się, że jedziemy do Włoch, zobaczymy jak ułożą się zawody, my na pewno jesteśmy w dobrej formie – mówi Kuba Przygoński, zawodnik Automobilklubu Polski.

Start w Italian Baja będzie dla Przygońskiego i Gottschalka szansą do odrobienia strat do lidera klasyfikacji generalnej Władimira Wasiljewa, zasiadającego za kierownicą Toyoty Hilux. Rosyjski kierowca wyprzedza naszą załogę o 3 punkty. Do walki o zwycięstwo w rajdzie powinni się także włączyć Martin Prokop (Ford Raptor) i Orlando Terranova (Mini John Cooper Works Rally).

Po piątkowym prologu, w sobotę zawodnicy będą się mierzyć na trzech pętlach trasy liczącej 95,18 km, a w niedzielę zakończą rajd dwoma okrążeniami odcinka specjalnego o długości 66,30 kilometra. Kolejna runda Pucharu Świata FIA w rajdach baja zostanie rozegrana w Hiszpanii w dniach 25-28 lipca.

Fot.: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button