Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Mamy tytuły w Rallycrossie
26 października 2020

Mamy tytuły w Rallycrossie

Po ostatniej rundzie Mistrzostw Polski Rallycross 2020 w klasie SuperCars dwóch kierowców – Kuba Przygoński i Zbigniew Staniszewski mają tyle samo punktów (z odliczeniem jednej eliminacji). Dodatkowo okazało się, że mają również tyle samo zwycięstw i drugich miejsc. O ostatecznych rozstrzygnięciach zdecydowała zatem liczba punktów sumarycznych z całego sezonu!

Kuba Przygoński z Automobilklubu Polski kilka tygodni temu cieszył się ze zwycięstwa w mistrzostwach Polski w rajdach terenowych. W debiutanckim sezonie, dopisał do swojego dorobku tytuł wicemistrza kraju w rallycrossie. Mistrzem Polski został jego kolega klubowy, Zbigniew Staniszewski. Losy końcowych wyników na Autodromie w Słomczynie ważyły się do ostatniej chwili.

Sobota nie była na naszą korzyść, była dość trudna, całą noc razem z zespołem głowiliśmy się co zrobić, żeby w niedzielę pojechać perfekcyjnie, i udało nam się to zrobić. Wygraliśmy w niedzielę wszystkie biegi, za co bardzo dziękuję całemu zespołowi, włożyliśmy w to bardzo dużo pracy. Bardzo się cieszę z tego wyniku, pokazujemy że decyzja o rywalizacji w mistrzostwach Polski cross country była dobrym planem i dobrym ruchem. To był bardzo szybki, wręcz ekspresowy sezon, musiałem się równie szybko uczyć tej nowej dla mnie dyscypliny. Pokazaliśmy, że możemy szybko wejść na bardzo wysoki poziom, a wiedzę, jaką wyniosłem z tego sezonu z pewnością wykorzystam w mojej dalszej karierze, na Dakarze lub przy okazji driftu – powiedział po zawodach Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Teamu.

O ostatecznej klasyfikacji zdecydowała punktacja sumaryczna Mistrzostw Polski Rallycross. Tu lepszy był Staniszewski (111-110 pkt.).

W klasie SC Cup wicelider Szymon Jabłoński nie punktował w Słomczynie, a Robert Kabat miał słabszy dzień. Wykorzystał to Michał Wrzosek, wyprzedzając obu zawodników Automobilklubu Polski i zajmując drugie miejsce. Na najwyższym podczas podsumowującej sezon gali stanie Konrad Wróbel (AP). Punktowali także Grzegorz Smolicki i Klaudia Zawadzka.

W SuperCars Light tytuł zdobył Bartosz Idzikowski, a obok niego na podium sezonu stanęli Maciej Manejkowski i Piotr Czekański (obaj Automobilklub Polski).
W SN +2000 Damian Litwinowicz pokonał w klasyfikacji sezonu Michała Kunę (Automobilklub Polski) i zwycięzcę ostatniej rundy, Łukasza Zolla. W SuperNational i SN 2000 Sebastian Turczyn jest piaty, a szóste miejsce w RWD Cup przypadło Dariuszowi Krupie. Bartosz Kowalski jest ósmy, Michał Dąbrowski – dziewiąty, a Tomasz Adamski – trzynasty.

Fot.: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button