Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński podsumował sezon
11 października 2018

Kuba Przygoński podsumował sezon

Kuba Przygoński, który wraz z Tomem Colsoulem w MINI wywalczyli Puchar Świata FIA w rajdach terenowych powrócił z Rajdu Maroka do Warszawy.

Jest więc okazja na podsumowanie rywalizacji, która rozpoczęła się wśród śniegów Rosji a zakończyła na marokańskiej pustyni. Kierowca Automobilklubu Polski zaliczył starty na czterech kontynentach, spędzając kilkadziesiąt godzin jazdy na wymagających odcinkach specjalnych.

Wysiłek opłacił się w stu procentach – Kuba Przygoński został drugim w historii Polakiem, który zdobył Puchar Świata FIA w rajdach terenowych (pierwszy był Krzysztof Hołowczyc).

Za mną i bardzo długi i wymagający sezon – zaliczyliśmy rajdy w 10 krajach. To ponad 40 dni walki, 100 godzin w samochodzie, mnóstwo wyzwań, które czekały na nas na trasie. To był niezwykle trudny rok, a mimo to udało nam się stanąć na podium niemal wszędzie, gdzie się pojawialiśmy. Mogę powiedzieć, że zdobywając Puchar Świata FIA, odniosłem największy sukces w całej swojej sportowej karierze – mówi Kuba Przygoński.

Nasz zawodnik zdominował rywalizację, wygrywając cztery z dziesięciu rajdów ze swoim udziałem. Polski kierowca nie stanął na podium jedynie w swoim pierwszym starcie w sezonie.

Swojego podziwu dla Kuby Przygońskiego nie krył Marek Dąbrowski – reprezentant Automobilklubu Polski, były motocyklowy wicemistrz świata, wielokrotny Mistrz Polski i jeden z pierwszych członków Orlen Team w historii zespołu.

Jeśli chodzi o ten sezon w wykonaniu Kuby Przygońskiego, mogę powiedzieć, że jeszcze nie widziałem, by ktoś prezentował tak równą formę w przekroju całego roku, a przy tym z rajdu na rajd zaliczał podobny progres. To naprawdę świetny prognostyk przed zbliżającym się Dakarem – mówi Marek Dąbrowski.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button