Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński przed Orlen Baja Poland
28 sierpnia 2017

Kuba Przygoński przed Orlen Baja Poland

Jakub Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski wystartuje w Orlen Baja Poland, dziewiątej rundzie Pucharu Świata FIA Cross. Bazą zawodów będzie Szczecin, gdzie w piątek 1 września rozegrany zostanie inauguracyjny Superoes, decydujący o kolejności startu na kolejnym etapie.
W Baja Poland nie zabraknie czołowych załóg z Pucharu Świata Cross Country Kuby Przygoński i jego pilot – Belg Tom Colsoul zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Nasz zawodnik jedzie swój najlepszy sezon w karierze. Wygrana w Baja Italia, drugie miejsca w rundach w Katarze i Kazachstanie oraz trzecie miejsce w Hungarian Baja przełożyły się na drugą pozycję w Pucharze Świata FIA, za broniącym tytułu Katarczykiem Nasserem Al Attiyah. Na własnym terenie Przygoński zapowiada walkę o zwycięstwo w rajdzie.

Podczas Orlen Baja Poland na pewno będziemy starali się powalczyć o zwycięstwo. To nasza domowa runda na dobrze znanym terenie, więc będziemy czuć się pewnie na OS-ach. W poprzednich latach te zawody nie układały się po naszej myśli. Rok temu, pomimo świetnego tempa mieliśmy awarię samochodu, która kosztowała nas dużo czasu. Mam nadzieję, że tym razem uda się nam odwrócić losy i dojechać do mety na wysokim miejscu. – zapowiada Kuba Przygoński.

Oprócz załogi samochodowej w Baja Poland wystartują również młodzi i utalentowani motocykliści wywodzący się z pierwszej odsłony programu Akademii Orlen Team, gdzie pod okiem reprezentujących przez wiele lat barwy Automobilklubu Polski: Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego zbierali doświadczenie do startów w najtrudniejszych zawodach. Na starcie w Szczecinie staną: Adam Tomiczek, Maciej Giemza i Kuba Piątek.

W sobotę rozpoczną się właściwe zmagania na Orlen Baja Poland – zawodnicy przeniosą się na poligon wojskowy w okolicach Drawska Pomorskiego, gdzie dwukrotnie przejadą najdłuższą próbę na trasie 210 km. Ostatniego dnia rajdu na kierowców będą czekać cztery krótsze odcinki specjalne poprowadzone na terenie gminy Dobra. Łącznie do pokonania będzie 816 km, w tym siedem odcinków specjalnych o długości 488 km.

Fot.: Orlen team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button