Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński drugi w Rajdzie Kataru
23 kwietnia 2017

Kuba Przygoński drugi w Rajdzie Kataru

Duzy sukces odniósł kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński w Qatar Cross Country Rally, rundzie Pucharu Świata  Cross Country FIA. Nasz zawodnik z pilotem Tomem Colsoulem w barwach wygrał w MINI All4 Racing ostatni etap zawodów i ostatecznie zajął w rajdzie drugie miejsce.
Zwyciężył Nasser Al–Attiyah, który wyprzedził Kubę zaledwie o siedem minut. Trzecie miejsce zajął reprezentant Republiki Południowej Afryki, Leroy Poulter.

Kuba Przygoński: Miejsce na podium, dwa wygrane etapy i tylko kilkuminutowa strata do zwycięzcy rajdu – muszę przyznać, że takiego scenariusza nie brałem pod uwagę przed startem. Do Kataru jechałem jako debiutant, wiedziałem, że czeka nas pięć ciężkich etapów i dlatego start w Qatar Cross Country Rally traktowałem jako kolejny, ważny element przygotowań do Dakaru 2018. Na miejscu okazało się, że od początku rywalizacji mamy bardzo dobre tempo jazdy i świetnie radzimy sobie z ciężką nawigacją. To pozwoliło nawiązać skuteczną walkę z utytułowanymi, lokalnymi zawodnikami. Drugie miejsce w Katarze to moje pierwsze podium w cyklu Pucharu Świata w rajdach terenowych. Mam nadzieję, ze to dobry prognostyk przed kolejnymi startami cross country.

Fot.: Orlen team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button