Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Kuba Przygoński debiutuje w Kazachstanie
19 maja 2017

Kuba Przygoński debiutuje w Kazachstanie

Kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński i jego pilot Tom Colsoul już w najbliższą niedzielę wyruszą na trasę długodystansowego Rally Kazakhstan. Będący piątą rundą eliminacji Pucharu Świata rajd, to nowe zawody w tegorocznym kalendarzu imprez cross country. Po bardzo dobrym wyniku w Katarze, załoga powalczy o kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej FIA.

Puchar Świata w rajdach terenowych wjeżdża do Kazachstanu. Na liście startowej nowych zawodów w kalendarzu widnieje dwadzieścia pięć załóg specjalizujących się w rywalizacji cross country. Listę startową piątej rundy eliminacji Pucharu Świata otwiera Katarczyk Nasser Al-Attiyah.

Startujemy po raz pierwszy w Kazachstanie. Będzie to nasz debiut w tej części świata. Rajd zapowiada się bardzo ciekawie. Przed nami sześć długich etapów wytyczonych po tamtejszych bezdrożach. Wszyscy mówią, że teren jest niesamowity zwłaszcza pod kątem przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. Nowe zawody to również niepowtarzalna okazja sprawdzenia się w ekstremalnych okolicznościach, zwłaszcza że będziemy musieli dużo improwizować i szybko reagować na zmieniającą się sytuację na trasie. Po udanym starcie na katarskiej pustyni do Aktau jedziemy walczyć o podium – powiedział Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team.

Kazachstańska odsłona Pucharu Świata FIA liczy sześć etapów. Zawodnicy mają do pokonania łącznie 2500 kilometrów, z czego 1852 kilometry stanowią odcinki specjalne. Baza rajdu znajduje się w Aktau, malowniczym porcie nad Morzem Kaspijskim.

Fot,: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button