Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Kuba awansuje na siódmą pozycję
14 stycznia 2017

Kuba awansuje na siódmą pozycję

Piątkowy odcinek specjalny był podzielony na dwie części. W pierwszej zawodnicy zmagali się głównie z wszechobecnym piaskiem.
Kuba Przygoński dodatkowo musiał radzić sobie z awarią.

– W pierwszej części odcinka specjalnego pojawiły się problemy z naszym samochodem. Przegrzewała się nam turbosprężarka. Mogło się skończyć tym, że nie dojedziemy do mety, ale udało się rozwiązać problem. Przez pół odcinka walczyliśmy o przetrwanie – powiedział Kuba Przygoński.

Usterkę udało się jednak usunąć i w drugiej części odcinka specjalnego auto spisywało się już bez zarzutu.

– To był bardzo szybki odcinek, typowe WRC w górach. Mieliśmy już sprawny samochód, więc mogliśmy dodać gazu. Bardzo fajnie nam się jechało i w międzyczasach byliśmy na poziomie czwartego miejsca. To znaczy, że mamy bardzo dobrą prędkość Szef X-raid powiedział mi dziś, że spośród wszystkich ich zawodników zrobiłem największy postęp w stosunku do ubiegłego roku. Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony w zespole. Teraz tylko muszę zbierać doświadczenie, żeby być jeszcze szybszym . Naszym marzeniem w tym roku była pierwsza dziesiątka. Jesteśmy na siódmym miejscu, to jest dla nas super pozycja, zwłaszcza przy tak mocnej stawce. Jutro musimy przejechać ostatnie 64 kilometry i obronić tę pozycję. Na Dakarze trzeba być bardzo czujnym do ostatnich metrów. Dziś był przedostatni etap, a też kilku zawodników odpadło. Ten rajd jest szalenie trudny, zdecydowanie najtrudniejszy z tych, w których ja startowałem. Wszyscy zawodnicy chcieliby, żeby ostatni odcinek był spokojny, „przejazdowy”, ale dopiero jutro zobaczymy co nas czeka – mówi Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team..

W wynikach są na siódmym miejscu (strata 4:15.58 godz.), ale Romain Dumas i Alain Guehennec (Peugeot 3008 DKR) nie zamierzają odpuścić – są za Polakami o niespełna dziesięć minut.

Dzisiejszy odcinek specjalny zakończył się zwycięstwem Sebastiena Loeba, ale w klasyfikacji dziewięciokrotny mistrz świata ustępuje koledze z zespołu Peugeot, Stéphanowi Peterhanselowi aż o 5.32 minuty. Trzeci jest Cyril Despres – znosi się na kolejny wielki triumf francuskiej ekipy!

Znakomicie spisali się nasi kierowcy quadów. Rafał Sonik był dziś trzecie (23.49 min.), a Kamil Wiśniewski – ósmy (52.36 min). Supersonik awansował na czwartą pozycję (5:33.01 godz.), a Kamil jest ósmy (8:05.02 godz.). Prowadzi zdecydowanie Siergiej Kariakin (Yamaha).

W gronie motocyklistów Paweł Stasiaczek był 77. (2:12.26 godz.) i w tabeli wyników zajmuje 76. lokatę (18:45.12 godz.). Etap wygrał Joan Barreda Bort (Honda), ale lider Sam Sunderland (KTM) był czujny i bez problemu obronił prowadzenie.

Piątkowy odcinek był przedostatnim na tegorocznym Dakarze. Finałowy akcent rajdu będzie miał miejsce w sobotę. Rozpocznie się w Rio Cuarto 64-kilometrowym odcinkiem specjalnym. Następne zawodników czeka ponad 700 kilometrów dojazdówki. Nagrodą będzie upragniona meta w Buenos Aires.

Fot.: Marcin Kin

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button